Přihlašte se k newsletteru
..a už vám nic neunikne!
Novinky
21.-27.9. ZAVŘENO

Od 21. do 27.9. máme ZAVŘENO!!! PŘIPRAVUJEME PRO VÁS PŘEKVAPENÍ :-)Bohužel na to potřebujeme trošku víc času, než jen víkendy a večery.Zásobte se prosím dostatečně, ať vaši čumáčci nemají prázdné mističky nebo kyblíky!!! Objednávky,...

více
rozvoz OKOLÍ do 25km

Po naplnění kapacity rozvážíme pravidelně objednávky po OKOLÍ.   Při objednávce nad 5.000,- vám dopravíme zboží až do stáje naší dodávkou do 25 km od skladu ZDARMA!!!   cenu přepravy pro objednávky do 5.000,- naleznete...

více
22.10. rozvoz SEDLČANY, JÍLOVÉ

Ve ČTVRTEK 22.10. jedeme na SEDLČANSKOU trasu - z Nepřejova přes Nečín, Chotilsko, Neveklov, Jílové u Prahy, Velké Popovice, Mnichovice, Kostelec nad Černými lesy, Říčany, PRAHU - Uhříněves, Měcholupy, Chodov, Radotín, Strakonickou -...

více
19.11. rozvoz TURNOV, ML. BOL, PRAHA

Ve ČTVRTEK 19.11. jedeme směrem na pravidelnou SEVERNÍ TRASU - z Nepřejova, přes Prahu - Jižní Spojka, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Benátky nad Jizerou, Mladou Boleslav, Březno, Dolní Bousov,...

více

Časté dotazy při výběru sítě

Úvod BlogČasté dotazy při výběru sítě

Kladete si otázky, pro koho je síť vhodná, jak dlouho vydrží, co dělat, když se protrhne?

 

síť na seno

 

Mám hůře krmitelného koně. Nezhubne mi, když bude krmen pomocí sítě?

Při použití dostatečně velké sítě s oky 4,5 x 4,5 cm nebo sítě s oky 5 x 5 cm a zajištění neustálého přístupu k ní, bude mít i hubený koník možnost během 24 hodin spotřebovat dostatečné množství sena. Vzhledem k tomu, že kůň bude muset sousta vytahovat ideálně veliká, tak i ten, který má problém s tvořením kuliček ze sena v hubě, bude moci seno dostatečně rozžvýkat, proslinit a následně strávit. V případě, že máte ve stádě hůře krmitelného koně, systém používání dostatečného množství sítí (doporučujeme minimálně stejný počet sítí, jako je koní ve stádě) zajistí i méně dominantním členům stáda neustálý přístup k senu.

Jak dlouho nám síť vydrží?

Každá síť je z jiného materiálu.
Síť s oky 5x5 cm je vyrobena z polypropylenu (PP) o síle 4mm, což je nejpevnější a nejodolnější materiál v nabídce. Vnitřním rozměrem se od sítě PET s oky 4,5cm prakticky neliší. Rozdíl mezi nimi je právě v použitém materiálu, který má trochu jiné vlastnosti.
Síť s oky 4,5 x 4,5 cm je vyrobena z uzlového polyethylenu (PET) o síle 2,5mm a používá se, pro svou výbornou odolnost proti UV záření i ostatním vlivům počasí, zejména k výrobě voliérových sítí, ochraných sítí pro všechny druhy sportu, ochranných sítí na budovy proti ptactvu i jako sítě proti skalní erozi. Materiál je velmi lehký, nesavý, dobře omyvatelný a odolný proti agresivnímu prostředí např. v chovech drůbeže a hospodářských zvířat. Životnost na přímém slunci cca 10 let. Vzhledem k antibakteriálním vlastnostem ji doporučujeme při máčení sena či koním s alergiemi. Síť si zachovává tvar, takže se z ní koním o něco lépe žere, ovšem některé nenechavce to může motivovat k vytvoření díry.
Síť s oky 3 x 3 cm je vyrobena z rašlovaného polyamidu (PAD), který je velmi pevný, částečně pružný materiál, velice odolný.

Celkově životnost záleží na mnoha faktorech, které my nejsme schopni ovlivnit. Např. na utažení balíků, čistotě balíků, starší seč, klacky v balíku, povaha koní, počet koní a v neposlední řadě přístup majitele. Zavěsíte-li síť lehce nad zem tak, aby se jí i v prázdném stavu nedotýkala, snižujete tak riziko jejího opotřebení zašlapáváním a poranění zvířete.

Co dělat když se síť protrhne?

Stane-li se vám, že se síť protrhne, je nutné ji co nejdříve a co nejbezpečněji pevným provázkem (např. polyamid o síle 3mm) opravit a uzlík zatavit, jinak koně zjistí, že je možné seno žrát pohodlněji a naučí se díry dělat opakovaně. Sama síť se dál nepáře.

Jak eliminovat riziko protržení?

Neplňte do sítí "klackovité" seno. Krmte pouze "zdravé seno" bez plísní a znečištění. Sítě nepřeplňujte a nepřemisťujte taháním po zemi. Dopřejte koním vždy dostatek sena. Pokud se sítěmi začínáte, je potřeba koně na ně nejprve zvyknout - z počátku dávejte ještě i seno volně. Nejste-li si jisti výběrem materiálu, doporučujeme vyzkoušet nejdřív malou síť.

Je možné je používat i u kovaných koní?

U kovaných koní nedoporučujeme volné umístění sítí. V případě zavěšení sítě nad zem je použití na uvážení majitele koně. Z důvodu bezpečnosti doporučujeme u kovaných koní sítě umístit do příkrmišť či krmelců.

Mohu je použít i v boxe?

V boxe síť velmi oceníte především proto, že již nebudete muset vykydávat zbytky znehodnoceného sena. Také váš koník bude za síť o dostatečné velikosti (STANDARD, VÁLEC) velice rád, jelikož mu v ní seno vydrží a zabaví jej po celý den.

Je používání sítí bezpečné?

Bezpečnost je pro nás prioritou, a proto se maximálně snažíme, aby do našich sítí (švů) nemohl kůň strčit nohu a nemohlo tak dojít k jeho zranění. Speciální technika švů zajišťuje, že části sítí drží pohromadě opravdu pevně a nedělají se mezi nimi otvory. Důležité je i bezpečné používání a instalace sítí. Dbejte prosím vždy na bezpečnost a sítě přidělávejte do dostatečné výšky (počítejte s tím, že je-li síť prázdná, prodlouží se cca o 20%).
Používáte-li sítě, dbejte zvýšené opatrnosti při používání ohlávek, dek či jakéhokoli jiného vybavení s karabinami. V případě použití obyčejných karabin bez pojistky, hrozí zachycení zvířete a následně jeho zranění. Proto doporučujeme karabiny vůbec nepoužívat, případně je vyměnit za bezpečnostní viz. Karabina hasičská s pojistkou nebo Karabina oválná s maticí

Mohu reklamovat prokousaní sítě?

Naše sítě jsou sice odolné a testované, ale pořád jsou "pouze" z polyamidu, polyethylenu či polypropylenu - nejedná se o železo, grafen ani žádný kouzelně nikdy nezničitelný materiál...

Kůň, který není na sítě zvyklý, či je opravdu šikovný nebo extrémně žravý, může do sítě vykousat díru. V tom případě je nutné síť ihned opravit provázkem, jinak koně zjistí, že je možné seno žrát pohodlněji a naučí se díry dělat opakovaně.

Z tohoto důvodu se na vykousané díry od zvířat NEVZTAHUJE REKLAMACE. Doporučujeme proto vyzkoušet nejvhodnější materiál pro vašeho koně zakoupením nejprve malých sítí - proto také nabízíme všechny dostupné materiály na trhu.

Děkujeme za pochopení.

Copyright 2014 - 2020 © Krmíme zdravě

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru...

...a už vám neunikne žádná novinka, akce, ani plánovaný rozvoz!


Zájem o rozvozy:Jednou až dvakrát měsíčně vám zašleme náš newsletter s novinkami a aktuálními akcemi. Maximálně jednou měsíčně vám zašleme notifikaci o rozvozu vaším směrem. Z příjmu zpráv se budete moci kdykoli odhlásit.

>> Zásady ochrany osobních údajů

>> Všeobecné obchodní podmínky