Přihlašte se k newsletteru
..a už vám nic neunikne!
Novinky
21.-27.9. ZAVŘENO

Od 21. do 27.9. máme ZAVŘENO!!! PŘIPRAVUJEME PRO VÁS PŘEKVAPENÍ :-)Bohužel na to potřebujeme trošku víc času, než jen víkendy a večery.Zásobte se prosím dostatečně, ať vaši čumáčci nemají prázdné mističky nebo kyblíky!!! Objednávky,...

více
rozvoz OKOLÍ do 25km

Po naplnění kapacity rozvážíme pravidelně objednávky po OKOLÍ.   Při objednávce nad 5.000,- vám dopravíme zboží až do stáje naší dodávkou do 25 km od skladu ZDARMA!!!   cenu přepravy pro objednávky do 5.000,- naleznete...

více
22.10. rozvoz SEDLČANY, JÍLOVÉ

Ve ČTVRTEK 22.10. jedeme na SEDLČANSKOU trasu - z Nepřejova přes Nečín, Chotilsko, Neveklov, Jílové u Prahy, Velké Popovice, Mnichovice, Kostelec nad Černými lesy, Říčany, PRAHU - Uhříněves, Měcholupy, Chodov, Radotín, Strakonickou -...

více
19.11. rozvoz TURNOV, ML. BOL, PRAHA

Ve ČTVRTEK 19.11. jedeme směrem na pravidelnou SEVERNÍ TRASU - z Nepřejova, přes Prahu - Jižní Spojka, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Benátky nad Jizerou, Mladou Boleslav, Březno, Dolní Bousov,...

více

Víš, co jí tvůj kůň?

Úvod BlogVíš, co jí tvůj kůň?

Co jíme, to jsme. A co dáváme žrát naším koním, to z nich děláme. A protože poznat, co se nalézá v kýbli, se fakt hodí, tak jsme v posledním týdnu na naší Facebookové stránce uspořádali soutěž, ve které jste mohli tipovat, z čeho se skládá müsli na obrázku. A zde přinášíme řešení poznávačky.

 

Müslíčko dostává dvacetiletý hůře krmitelný plnokrevník v mírné zátěži ve večerní dávce v množství 1 kg směsi na den. V dopolední dávce je pak krmen směsí řepných řízků, sladového květu, extrudovaného lněného semínka a minerálního doplňku.

 

Co obsahuje Vikoušovo jarní müsli?

Vojtěška

Vojtěška je základní krmnou surovinou, kterou je vhodné podávat jako součást krmné dávky zvláště mimo pastevní sezónu. Vyznačuje se vysokým podílem bílkovin, vlákniny, vápníku, minerálů a vitamínů. Naopak cukry a škroby jsou zastoupeny minimálně.

Oves

Oves je krmivářská klasika pro rychlý zdroj energie v podobě sacharidů. Je vhodný pro všechny kategorie koní, nejčastěji se podává koním v zátěži. Obsahuje vysoký poměr vlákniny a dusíkatých látek a je vhodné jej podávat společně s vojtěškou z důvodu vyrovnání poměru fosforu a vápníku v krmné dávce.

Slunečnice

Slunečnice je cenným energetickým zdrojem pro koně díky vysokém obsahu zdravých nenasycených tuků a bílkovin (a taky Zn, FE, Cu, K a vitamínu E a B6 a kyseliny listové). Je vhodná pro starší a staré koně, koně hubené a ve sportovní zátěži.

Sušená mrkev

Šetrně sušená mrkev, která si zachovala vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C i cukrů. Lehce stravitelné krmivo, zchutňující komponent vlastního müsli.

Konopné výlisky

Konopné výlisky vznikají při lisovaní semen konopí za studena, a tak obsahují vysoké množství bílkovin a vlákniny, ale málo tuku. Z toho důvodu jsou vhodné i pro koně schvácené, s IR a Cusching syndromem či při problémech s kopyty nebo srstí (pomáhají při alergiích a letní vyrážce).

Karob

Karob, neboli Svatojánský chléb, celkově podporuje trávení a vylučování a může být podáván jak koním s potřebou zhubnout, tak koním hůře krmitelným. Je skvělým zdrojem riboflavinu, vápníku, mědi, manganu a dietní vlákniny. Zchutňuje vlastní müsli.

Jablečné výlisky

Jablečné výlisky vznikají jako vedlejší produkt při lisování jablečné šťávy. Podáváme jako doplněk vlákniny a zchutnění vlastního müsli.

Kmín drcený

Drcený kmín má příznivý účinek na trávení, a tak napomáhá při změně krmiva či přechodu na jarní pastvu. Je známý jako prostředek tišící žaludeční a střevní křeče, pomáhá při nadýmání. Při přechodu na jarní pastvu podáváme alespoň 14 dní v množství 50 gramů denně.

Kopřiva

Kopřiva poslouží při pravidelné jarní detoxikační kúře tím, že pročistí krev a posílí játra. Denně ji podáváme cca 40 gramů a kúra by měla trvat 28 dní (měsíc).

Copyright 2014 - 2020 © Krmíme zdravě

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru...

...a už vám neunikne žádná novinka, akce, ani plánovaný rozvoz!


Zájem o rozvozy:Jednou až dvakrát měsíčně vám zašleme náš newsletter s novinkami a aktuálními akcemi. Maximálně jednou měsíčně vám zašleme notifikaci o rozvozu vaším směrem. Z příjmu zpráv se budete moci kdykoli odhlásit.

>> Zásady ochrany osobních údajů

>> Všeobecné obchodní podmínky