PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

BS POHODÁŘ EXTRA 20kg

od 620 Kč od 539,13 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Ručně míchaná zdravá Báječná směs pro všechny typy koní v rekreačním režimu, kteří pracují.

Detailní informace

MIN-VIT: s Reforminem
Na dotaz
660 Kč
573,91 Kč bez DPH
MIN-VIT: bez Reforminu
Na dotaz
620 Kč
539,13 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Ručně míchaná zdravá Báječná směs pro všechny typy koní v rekreačním režimu, kteří pracují. Zkrátka ideální müsli pro pohodáře na toulkách cestou necestou, které potřebujete nasvalit... Vhodné pro příkrm pastevních koní. Díky vysokému obsahu směsi Höveler Reformin zajistíte vašemu koni veškeré potřebné vitamíny a minerály. Pokud zvolíte variantu "Bez Reforminu", doporučujeme přidávat vitamino-minerální premix dle Vašeho výběru. 

Směs je zcela bez obilovin v žádné jejich podobě (oves, ječmen, pšenice, kukuřice, jejich slupky či otruby). Pokud Váš koník snese a potřebuje, je možné přidávat oves.

Sladový květ - jsou sušené kořínky a slupky naklíčeného zrna, proto se díky nízkému obsahu škrobu nepovažují vyloženě za obilovinu (ačkoli koním, kteří mají vředy nebo endokrinní onemocnění ho nepodáváme). Sladový květ má vysoký podíl vlákniny a dusíkatých látek neboli bílkovin, proto je vhodným doplňkem chceme-li podpořit nasvalení u mladých, sportujících nebo naopak starších koní. 

Sojalen - je ideálním zdrojem kvalitní bílkoviny. Co se týče rostlinných zdrojů bílkovin, pak sója představuje co do zastoupení jednotlivých aminokyselin nejlepší zdroj. Komplexní bílkovina pomáhá budovat, ale také udržet svalovou hmotu koně. Používáme výhradně odrůdy bez genetické modifikace pěstované v ČR. Produkt sojalen pak spojuje hodnotnou bílkovinu z odtučněné sóji (sójový tuk není pro koně vhodný a snažíme se jeho obsah minimalizovat) s kvalitním tukem z lněného semínka, který je ceněn zejména pro svůj významný obsah Omega 3 nenasycených mastných kyselin. Lněné semínko pomáhá zlepšovat kvalitu kůže, srsti a kopytní rohoviny.

Bojínek luční - velice jemná řezanka, která narozdíl od vojtěškové řezanky nedráždí ostrými hranami žaludeční sliznici. Obsah řezanky podporuje správné žvýkání a produkci slin, která je velmi důležitá pro zahájení trávení - sliny působí jako pufr a již v hubě upravují pH tráveniny. 

Granulované seno - proč přidáváme do směsí granulované seno? Přestože má Váš kůň seno ad libitum, není na škodu mu podávat senné granule a to z jediného důvodu: čím je Váš koník starší, tím je jeho trávení méně efektivní a choulostivé, seno, které je zpracované do granulí koňský trávicí trakt využije efektivněji a je výborným zdrojem stravitelné vlákniny. 

Vlákninové granule - obsahují výlisky z dřeně a jader hroznového vína, jablečné výlisky, drť ze slunečnicových slupek a řepných pelet. Jedná se o naprosto jedinečný zdroj vlákniny, který má navíc vysoký obsah antioxidantů - oligomerických proantokyanidinů (OPCs) a flavonoidů. Tyto antioxidanty pocházejí zejména z jader hroznového vína, jsou považovány za efektivní prevenci proti artrotickým změnám a celkově proti stárnutí buněk (působením volných radikálů).

Směs je vyrobena z čerstvých surovin dle principu zdravého krmení zvířat a je zcela bez melasy, bez aromat, konzervantů a barviv.

Složení:


Pohodář Extra s Reforminem: vojtěškové úsušky, sojalen, granulované seno, sladový květ, jablečné výlisky, vlákninové granule (řepné řízky, slunečnicové slupky, výlisky z hroznového vína, hroznová jádra, jablečné výlisky), slunečnice, vitamino-minerální směs Höveler Reformin,  konopné výlisky, svatojánský chléb (karob), řezanka z bojínku lučního, sušená mrkev, olej z ostropestřce marianského

Pohodář Extra bez Reforminu: vojtěškové úsušky, sojalen, granulované seno, sladový květ, jablečné výlisky, vlákninové granule (řepné řízky, slunečnicové slupky, výlisky z hroznového vína, hroznová jádra, jablečné výlisky), slunečnice, svatojánský chléb (karob), konopné výlisky, řezanka z bojínku lučního, sušená mrkev, olej z ostropestřce marianského, krmný vápenec

Analytické složení:

Pohodář Extra s Reforminem: vláknina 19,4%, tuk 8%, škrob 5,1%, cukry 7,5%, hrubý protein 17%, Ca 1,18%, P 0,6%

Pohodář Extra bez Reforminu: vláknina 20%, tuk 8,1%, škrob 5,4%, cukry 8,4%, hrubý protein 17,6%, Ca 0,67%, P 0,37%

Dávkování:
1,5-2kg/den

Více o novém složení Báječných směsí se dočtete zde:

Nové a ještě lepší složení!

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VV Avatar autora | 22.2.2023
Krásně voňavé a chutné krmivo, Kč ním moc chutná a nikdy nenechají zbytky . Naprostá spokojenost
5
T Avatar autora | 10.6.2022
Krmíme v naší stáji pěti koním, kteří sportují - trénují asi tak 4x týdně, občas hobby závody o víkendech. Koně jsou moc pěkní, směs jim chutná, vždy je vylízaný kyblík. Oceňuju hlavně možnost krmit sportovní koně směsí, která je výživově hodnotná a taky bezobilná - některé koně máme totiž přeléčené na vředy a nic s obilím nemohou. Takže za mě super, vyhovuje všem.
5
MV Avatar autora | 6.11.2021
Krmení je kobylou dobře přijímáno, bohužel teprve jsme na nej přešly. Výsledky budou viditelné déle. Jinak za mne zatím fajn, protože bylo bez problému kobylou přijato, což se mi jinak často nestávalo
5
T Avatar autora | 30.8.2021
Doporucuju všem, je to moc voňavé, čerstvé a koníček dostane vše co potřebuje, takže naprostá spokojenost
5
L Avatar autora | 28.8.2021
Dáváme když se v létě častěji pracuje. Super složení, koně jsou nasvalení a moc jim chutná!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: