PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

BS VŘEDAŘ PREMIUM 20kg

850 Kč 739,13 Kč bez DPH
Skladem

Jedinečná směs pro náročné zákazníky, kteří mají v péči koně s žaludečními vředy. Inovativní složení s loupanou slunečnicí, Báječným lnem, mikronizovaným lněným semínkem, psylliem a chia semínky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vředař Premium je krmivo, které Vašemu koni dodá potřebné živiny a zároveň je velmi jemné, nedráždí žaludeční sliznici a podporuje zdravé trávení. Toto müsli je maximálně šetrné k zažívání, neobsahuje žádné hrubé slupky ani jiné nevhodné částice, a svým striktně bezobilným složením napomáhá udržet fyziologické pH koňského žaludku. Tuto směs také doporučujeme koním trpícím na tzv. pískové koliky. Vředař Premium je vhodný i pro bezzubé koníky.

Báječný len - nová varianta extrudovaného lnu, již zcela bez obsahu pšeničných otrub. Unikátní produkt využívající lněné výlisky jakožto pojivo při extrudování lněného semene. Vytváří jemný sliz chránící žaludeční stěny, obsahuje vyvážený poměr Omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin a má další cenné benefity - zlepšuje srst a kopytní rohovinu, podporuje činnost jater, přispívá k celkové obranyschopnosti organismu.

Bojínek luční - velice jemná řezanka, která na rozdíl od vojtěškové řezanky nedráždí ostrými hranami žaludeční sliznici. Obsah řezanky podporuje správné žvýkání a produkci slin, která je velmi důležitá pro zahájení trávení - sliny působí jako pufr a již v hubě upravují pH tráveniny. 

Slunečnice loupaná výlisky - slunečnice je tradiční složkou koňských krmiv, avšak velmi citlivé koně může neloupané semeno dráždit v trávicím traktu, protože slupka slunečnice je velmi tvrdá a prakticky nestravitelná. Proto jsme použili slunečnici loupanou, kterou občas mlsáte i Vy. Semeno je zcela zbaveno černé tvrdé slupky a kůň ho tak dokáže řádně rozžvýkat a strávit. Výlisky jsou z velké části zbaveny tuku, tudíž nedochází ke zbytečnému překrmování omega 6 nenasycenými mastnými kyselinami, které slunečnicový olej obsahuje.

Psyllium - neboli jitrocel indický je rozpustná vláknina úspěšně využívaná při lidské i zvířecí terapii trávení. Pro koně s žaludečními vředy má obrovský přínos zejména svou specifickou konzistencí. Psyllium po zvlhčení lehce nabobtná a vytvoří jemný čirý gel, který opět chrání stěny trávicího traktu. Dalším důležitým využitím psyllia je prevence pískových kolik. Psyllium je možné podávat dlouhodobě.

Chia semena - jsou cenným zdrojem Omega 3, konkrétně kyseliny alfa linolové. Chia semena jsou jedinečná v tom, že mají unikátní poměr Omega 3 a Omega 6 nenasycených mastných kyselin a to 4:1 (lněné semínko má pro srovnání 3:1) a tím dokáží kompenzovat nadbytečné množství pro-zánětlivých Omega 6 v koňské stravě. Kromě toho jsou výborným zdrojem vlákniny a vápníku. Pro koně se vředy se chia semena skvěle hodí, protože dokáží vázat vodu, bobtnají a vytvářejí hladký sliz, který chrání žaludeční sliznici. 

Mikronizované lněné semínko - pro ještě lepší sliz! Díky lehce oříškové chuti navíc směs zchutňuje a dělá ji pro koně ještě atraktivnější.

Řepné řízky sypké - díky nadrcení řízků máme možnost je zařadit do müsli. Obsahují vysoké množství stravitelné vlákniny, zejména pektinu, a minimální množství škrobu. Jsou skvělým pomocníkem pro nabírání váhy u hubených a špatně krmitelných koní. 

Složení: vojtěškové úsušky, řepné řízky sypké, Báječný extrudovaný len (lněné semeno, lněné výlisky), konopné výlisky, jablenka (jablečné výlisky, lněné výlisky, karob), mikronizované lněné semínko, slunečnice loupaná výlisky, bojínek luční, karob (svatojánský chléb), sušená mrkev, pivovarské kvasnice, psyllium (jitrocel indický), chia semena, olej z ostropestřce mariánského

Analytické složení: Vláknina 18%, tuk 7%, škrob 2,5%, cukry 7,6%, N-látky 16,6%, Ca 0,7%, P 0,35%

Doporučené dávkování: 1,5kg - 2,5kg denně, ideálně rozdělit do minimálně 2 dávek. Cca 8 hodin před podáním zalejte studenou vodou v poměru 1 : 4 (směs : voda).

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 22.3.2023
S přechodem na toto krmení nebyl problém, oceňuju hlavně, že neobsahuje slunečnicové slupky a tvrdou vojtěškovou řezanku. Máčení je pro nás snadné, stačí kratší dobu, řízky jsou sypké, nikoli granulované. Zatím krmíme krátce, tak nemohu říct, jestli kobyla přibrala. Dle doporučení přidáváme i lněný olej. Super pro bezzubé koně - vše se rozpadne do jemné chutné kaše.
5
Ž Avatar autora | 1.3.2023
Super složení, koni chutná. Dřív jsme dávali všechno zvlášť - Psyllium i len, tady je vše obsaženo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: