Byli jste u nás již registrováni a nyní Vám nefunguje přihlášení? Bohužel z důvodu přechodu na nový e-shop je nutná nová registrace. Děkujeme za pochopení! Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Ječmen 50kg

Neohodnoceno
350 Kč 304,35 Kč bez DPH
Skladem

Vhodný jako energetické krmivo pro hospodářská zvířata a doplňkové krmivo pro hlodavce. Pro koně je vhodnější ho kombinovat s bílkovinným krmivem nebo nepodávat vůbec.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ječmen je vysokosacharidovým hospodářským krmivem. Obsahuje až 85% sacharidů a má tudíž vysokou energetickou hodnotu, vyšší než např.oves. Z toho důvodu je vhodný pro výkrmové kategorie hospodářských zvířat, u kterých příznivě ovlivňuje kvalitu masa a mléka, avšak méně vhodný pro koně – zcela nevhodný je pro koně s minimální zátěží a pro koně se sklony ke kolikám.

U koní je tedy velmi důležité dávkování ječmene (nemělo by rozhodně překročit dávku 3kg/den), dlouhodobě vysoké denní dávky mohou způsobit koliku, schvácení kopyt nebo poruchy trávicího traktu jako jsou např.vředy. Některým koním ječmen prostě nechutná, zpravidla bývá dobře přijímán koňmi arabských plemen, kteří byli na ječmen ve své domovině zvyklí.

Kromě vysoké dávky tzv.horké energie, je ječmen zdrojem vitamínu E, vitamínu B3 (niacinu) a železa.

Cílovou skupinou zvířat, kromě již zmíněných hospodářských, jsou též hlodavci.

Zrno je nutné dále mechanicky upravovat (např.mačkat nebo šrotovat – pozor na rychlé žluknutí), celé zrno je možné podávat pouze hlodavcům. Možnou alternativou je tzv.extruze, tepelná úprava, která zaručuje též lepší stravitelnost a skladovatelnost ječmene.