Byli jste u nás již registrováni a nyní Vám nefunguje přihlášení? Bohužel z důvodu přechodu na nový e-shop je nutná nová registrace. Děkujeme za pochopení! Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Kniha "Příběhy statečných"

Tip
Neohodnoceno
390 Kč 322,31 Kč bez DPH
Skladem

Kniha vypráví o pravdivých příbězích týraných psů, kterým autorka měla a má možnost pomáhat. Veškerý výtěžek z knihy bude určen na náročné operace psů v útulcích z celé ČR.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha "Příběhy statečných" je první knihou, která pomáhá všem! Veškerý výtěžek z knihy bude určen na náročné operace psů v útulcích z celé ČR.
Vypráví o pravdivých příbězích týraných psů, kterým autorka měla a má možnost pomáhat. Budete s nimi prožívat cestu za štěstím. Jejich osudy tak dostávají další rozměr.

Cíl knihy:

Kniha je prvotně a výhradně určena na financování nákladných operací pejsků v registrovaný útulcích v ČR a to skrze transparentní účet "Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům".

Zatím je vytištěno 3.000 kusů knihy a cena knihy je 390 Kč.Celá částka bude věnována pejskům.

Odkaz na transparentní účet "Ivino otevřené srdce psům" : https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2701499413


O autorce
jmenuji se Iva Volková a narodila jsem se ve Slavičíně. Již při mé mnohaleté úspěšné práci finančního poradce u stavební spořitelny jsem se začala věnovat masážím a rehabilitaci psů s poškozeným pohybovým aparátem. Potřeba pomáhat psům ve mně kolovala neustále. Za 10 let své „psí praxe“ jsem postavila na nohy ochrnuté psy či psy po těžkých operacích. Masážemi jsem dokázala odstranit různé bolesti a otoky na kloubech, čímž jsem zmírnila pro psy mnohdy ubíjející bolesti, a zachránila je před operacemi. Veškeré své znalosti využívám k uzdravení mých čtyřnohých přátel v dočasném domově pro týrané psy RAFAEL o.p.s., který jsem založila, a to pod dohledem veterinárních lékařů.

Nádhernou obálku a obrázek v knize namalovala malířka a herečka paní Iva Hüttnerová.

Ohlédnutí aneb Jak to všechno začalo
"Psy miluji od dětství. Nemohla jsem nečinně přihlížet utrpení, kterým si někteří pejsci procházejí. Musela jsem začít pomáhat. Během několikaleté práce s týranými psy mě napadla myšlenka vydat knihu s jejich příběhy a tím pomoci dalším, kteří neměli štěstí na milující domov."
— Iva Volková —


Úryvek z knihy:
Už od mládí jsem měla silný vztah ke zvířatům a k přírodě. Milovala jsem stromy, lesy, potůčky a rozkvetlé louky. Léta jsme měli kočku Mourinku, kterou jsem zbožňovala. Odjakživa jsem však toužila po pejskovi. Jednou na Štědrý den ráno – bylo mi asi tak devět – můj tatínek někam odjel. Maminka pekla vánoční dobroty a chystala štědrovečerní večeři, zatímco já tatínka nedočkavě vyhlížela. Odpoledne přijel s velikou hnědou aktovkou. Pomaloučku ji otevřel. Na dně jsem spatřila sedět maličké štěňátko, které na mě upřelo svoje kouzelné oči. V mém životě nastal první zlom. Podívala jsem se do těch krásných, ustrašených kukadel … a už napořád jim propadla. Pojmenovala jsem svoji fenku Ťapinka. Pečovala jsem o ni, nechávala ji spát u sebe v posteli, dávala jí lásku. A na oplátku jsem začala poznávat hloubku lásky psí.
Postupně jsem měla pejsků několik. Touhu pomáhat těm nejbezmocnějším z nich jsem v sobě objevila před sedmnácti lety, když jsme si s druhým manželem pořídili Nera, štěně německého ovčáka. Jako tříletý nešťastně uklouzl na namrzlé zemi a poškodil si páteř. Padl na zadek a nemohl se zvednout. Okamžitě jsme ho vezli k veterináři. Prognóza byla špatná: musí do Brna k operaci. Vyrazili jsme, sněžilo, cesta byla velice náročná. Po příjezdu mu pan doktor dal narkózu, zrentgenoval páteř a zjistil, že poškození není tak veliké, aby musel podstoupit operaci. Porušený byl jen jeden nerv v blízkosti páteře. Pan doktor tvrdil, že by Nerovi mohla pomoci několikatýdenní rehabilitace a naprostý klidový režim. Potom mi ukázal, jak s pejskem pracovat, a já se do toho po návratu domů pustila.