Perfect Equi Gastro care 4 kg

1 690 Kč 1 469,57 Kč bez DPH
Skladem

Perfect Equi GASTRO CARE je veterinární přípravek, který  byl vyvinut tak, aby přirozenou cestou pomáhal chránit nejen žaludeční sliznici, ale také aby pomáhal obnovit poškozenou střevní výstelku a aby podporoval správné složení střevní mikroflóry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zdravé střevo je klíčem k lepšímu trávení živin a tedy využití krmiva a je klíčem i k lepší imunitě a psychické pohodě vašeho koně. A protože na kvalitě velmi záleží, tak v GASTRO CARE jsou použity suroviny výhradně v nejvyšší potravinářské kvalitě. Výjimku tvoří prebiotikum špičkové úrovně Bio-MOS, na které byla udělána celá řada studií se skvělými výsledky. 

VHODNÉ PRO KONĚ:

- sportovní
- koně vystavované stresu (transport, náročné tréninky, odstav,...)
- staré
- u kterých je podezření na žaludeční vředy či propustnost střeva
- jako skvělá podpora při již probíhající nebo plánované léčbě vředů
- následná péče o vředaře
- s oslabenou imunitou
- při zažívacích potížích
- v rekonvalescenci po nemoci či úrazu
- jako prevence a podpora celkového zdraví


NENÍ URČENO březím a laktujícím klisnám!

Žaludeční vředy jsou problémem velké spousty koní, odhaduje se kolem 50-90%. Léze žaludku a proximálního úseku střev postihují všechny typy koní a všechny věkové kategorie, dokonce i hříbata. 

Nejčastějším důvodem vzniku vředů bývá:

Stres - zde hraje roli (kromě vnějších vlivů) i vnitřní nastavení daného koně. Zvýšení stresu může koním způsobovat závodní sezóna, intenzivní tréninková zátěž, transport, pobyt na klinice nebo rekonvalescence s omezením pohybu, nevyhovující management pro daného jedince, nepohoda ve stádě vůči němu, zažívání opakované bolesti při práci z nepadnoucího sedla, opakované řešení konfliktů mezi jezdcem a koněm, způsob práce, odstav hříběte, bolest,...)

Nevhodný způsob krmení - nedostatek objemového krmiva (seno, tráva), vysoké dávky škrobových krmiv, velké pauzy mezi podáním objemového krmiva - krmení senem pouze ráno a večer, když kůň nemá přes den ještě pastvu (Koním se totiž žaludeční kyseliny produkují neustále, nejen s příjmem potravy, jako je tomu u nás. A pokud není žaludek naplněný alespoň z části objemovým krmivem, žaludeční kyseliny naleptávají jeho sliznici a vznikají žaludeční vředy. V horším případě se mohou vředy objevit až na chráněné žláznaté části a v proximálním úseku střev.)

Podávání některých léků - zejména léky na tlumení bolesti a zánětu (NSAID) mívají jako nežádoucí účinek vznik vředů a poškození střevní stěny (zvyšují propustnost střeva).

* Existenci vředů a jejich rozsah zjistíte gastroskopickým vyšetřením. 

Vředy se netýkají pouze koní hubených, není žádnou výjimkou, že vředy mívají i koně s dobrým apetitem a v normální výživové kondici, či koně s nadváhou. Jelikož jsou vředy bolestivou záležitostí, můžete u koní pozorovat některé z těchto symptomů, kterými jsou například:

- špatná výživová kondice a problém s nakrmením (špatně krmitelný kůň)
- špatný stav srsti a kopyt
- problém s nabíráním svalové hmoty
- problém s příjmem potravy (vybíravý kůň, žere velmi dlouho, nedojídá,...)
- ohlížení nebo dokonce ohánění se po jezdci při dotahování sedla
- únava, kůň je líný až flegmatický
- časté ležení nebo zívání 
- citlivost v místě podbřišníku, kohoutku, beder
- ztuhlá bedra
- nepravidelnost v chodech (může se i zdát, že kůň kulhá)
- kůň se při práci hůře uvolňuje
- neochota při práci, někdy až vzdorovitost
- podrážděnost až neadekvátní reakce na podněty (hodně koukavý, lekavý kůň)
- skřípání zuby
- náchylnost ke kolikám
- klkání

DÁVKOVÁNÍ:

Při potížích: 100g denně po dobu 8 týdnů, následně 50g denně.
Podpora imunity/ snížení rizika onemocnění: 100g denně po dobu 7 dní, následně 50g denně.
Pony a hříbata 1/2 dávky
V případě vystavování stresu ( např. závodní sezóna, rekonvalescence) podávejte 100g denně po celou dobu trvání tohoto období, následně 50g
Denní dávku ideálně rozdělte a podávejte ráno a večer (100g je ca 6 zarovnaných odměrek)

1 odměrka =  18g

Podávejte zamíchané do běžného krmiva. V případě problémů s příjmem krmiva zamíchejte s vodou a aplikujte stříkačkou přímo do huby koně.

* GASTRO CARE krásně voní a dobře chutná, koně jej zpravidla doslova milují. I tak se ale může stát, že bude některý kůň potřebovat pár dní na navyknutí na plnou dávku - právě kvůli nové vůni v krmivu.

Složení a obsah účinných látek v 1kg: Gastro Care komplex (L-glutamin, proskurník lékařský, prebiotikum AllTech Bio-MOS, rakytník řešetlákový – plod, Psyllium) 670.000mg, vojtěška (Alfalfa), směs bylin (fenykl, anýz, pískavice řecké seno, máta peprná, meduňka lékařská)

** TIP: V případě potíží s kašlem namočte Gastro Care spolu s krmivem ve studené nebo vlažné vodě. Jemný sliz potáhne podrážděné sliznice už od hltanu koně.

Uchovávejte na suchém a chladném místě, pečlivě uzavřené!
Mezi podáváním jakýchkoliv léků a Gastro Care dodržujte rozestup min. 2h.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení