PST! Víš, že balíčky do 13 kg můžeš mít s dopravou do BALÍKOVNY jen za 39 Kč? Užij si léto se zvýhodněnou dopravou! :)

Perfect Equi Gastro care 4 kg

1 690 Kč 1 469,57 Kč bez DPH
Na dotaz

Perfect Equi GASTRO CARE je veterinární přípravek, který  byl vyvinut tak, aby přirozenou cestou pomáhal chránit nejen žaludeční sliznici, ale také aby pomáhal obnovit poškozenou střevní výstelku a aby podporoval správné složení střevní mikroflóry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zdravé střevo je klíčem k lepšímu trávení živin a tedy využití krmiva a je klíčem i k lepší imunitě a psychické pohodě vašeho koně. A protože na kvalitě velmi záleží, tak v GASTRO CARE jsou použity suroviny výhradně v nejvyšší potravinářské kvalitě. Výjimku tvoří prebiotikum špičkové úrovně Bio-MOS, na které byla udělána celá řada studií se skvělými výsledky. 

VHODNÉ PRO KONĚ:

- sportovní
- koně vystavované stresu (transport, náročné tréninky, odstav,...)
- staré
- u kterých je podezření na žaludeční vředy či propustnost střeva
- jako skvělá podpora při již probíhající nebo plánované léčbě vředů
- následná péče o vředaře
- s oslabenou imunitou
- při zažívacích potížích
- v rekonvalescenci po nemoci či úrazu
- jako prevence a podpora celkového zdraví


NENÍ URČENO březím a laktujícím klisnám!

Žaludeční vředy jsou problémem velké spousty koní, odhaduje se kolem 50-90%. Léze žaludku a proximálního úseku střev postihují všechny typy koní a všechny věkové kategorie, dokonce i hříbata. 

Nejčastějším důvodem vzniku vředů bývá:

Stres - zde hraje roli (kromě vnějších vlivů) i vnitřní nastavení daného koně. Zvýšení stresu může koním způsobovat závodní sezóna, intenzivní tréninková zátěž, transport, pobyt na klinice nebo rekonvalescence s omezením pohybu, nevyhovující management pro daného jedince, nepohoda ve stádě vůči němu, zažívání opakované bolesti při práci z nepadnoucího sedla, opakované řešení konfliktů mezi jezdcem a koněm, způsob práce, odstav hříběte, bolest,...)

Nevhodný způsob krmení - nedostatek objemového krmiva (seno, tráva), vysoké dávky škrobových krmiv, velké pauzy mezi podáním objemového krmiva - krmení senem pouze ráno a večer, když kůň nemá přes den ještě pastvu (Koním se totiž žaludeční kyseliny produkují neustále, nejen s příjmem potravy, jako je tomu u nás. A pokud není žaludek naplněný alespoň z části objemovým krmivem, žaludeční kyseliny naleptávají jeho sliznici a vznikají žaludeční vředy. V horším případě se mohou vředy objevit až na chráněné žláznaté části a v proximálním úseku střev.)

Podávání některých léků - zejména léky na tlumení bolesti a zánětu (NSAID) mívají jako nežádoucí účinek vznik vředů a poškození střevní stěny (zvyšují propustnost střeva).

* Existenci vředů a jejich rozsah zjistíte gastroskopickým vyšetřením. 

Vředy se netýkají pouze koní hubených, není žádnou výjimkou, že vředy mívají i koně s dobrým apetitem a v normální výživové kondici, či koně s nadváhou. Jelikož jsou vředy bolestivou záležitostí, můžete u koní pozorovat některé z těchto symptomů, kterými jsou například:

- špatná výživová kondice a problém s nakrmením (špatně krmitelný kůň)
- špatný stav srsti a kopyt
- problém s nabíráním svalové hmoty
- problém s příjmem potravy (vybíravý kůň, žere velmi dlouho, nedojídá,...)
- ohlížení nebo dokonce ohánění se po jezdci při dotahování sedla
- únava, kůň je líný až flegmatický
- časté ležení nebo zívání 
- citlivost v místě podbřišníku, kohoutku, beder
- ztuhlá bedra
- nepravidelnost v chodech (může se i zdát, že kůň kulhá)
- kůň se při práci hůře uvolňuje
- neochota při práci, někdy až vzdorovitost
- podrážděnost až neadekvátní reakce na podněty (hodně koukavý, lekavý kůň)
- skřípání zuby
- náchylnost ke kolikám
- klkání

DÁVKOVÁNÍ:

Při potížích: 100g denně po dobu 8 týdnů, následně 50g denně.
Podpora imunity/ snížení rizika onemocnění: 100g denně po dobu 7 dní, následně 50g denně.
Pony a hříbata 1/2 dávky
V případě vystavování stresu ( např. závodní sezóna, rekonvalescence) podávejte 100g denně po celou dobu trvání tohoto období, následně 50g
Denní dávku ideálně rozdělte a podávejte ráno a večer (100g je ca 6 zarovnaných odměrek)

1 odměrka =  18g

Podávejte zamíchané do běžného krmiva. V případě problémů s příjmem krmiva zamíchejte s vodou a aplikujte stříkačkou přímo do huby koně.

* GASTRO CARE krásně voní a dobře chutná, koně jej zpravidla doslova milují. I tak se ale může stát, že bude některý kůň potřebovat pár dní na navyknutí na plnou dávku - právě kvůli nové vůni v krmivu.

Složení a obsah účinných látek v 1kg: Gastro Care komplex (L-glutamin, proskurník lékařský, prebiotikum AllTech Bio-MOS, rakytník řešetlákový – plod, Psyllium) 670.000mg, vojtěška (Alfalfa), směs bylin (fenykl, anýz, pískavice řecké seno, máta peprná, meduňka lékařská)

** TIP: V případě potíží s kašlem namočte Gastro Care spolu s krmivem ve studené nebo vlažné vodě. Jemný sliz potáhne podrážděné sliznice už od hltanu koně.

Uchovávejte na suchém a chladném místě, pečlivě uzavřené!
Mezi podáváním jakýchkoliv léků a Gastro Care dodržujte rozestup min. 2h.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: