PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

Slunečnicové výlisky

od 90 Kč od 78,26 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Slunečnicové výlisky jsou velmi dietní krmivo a zároveň skvělý způsob jak doplnit bílkoviny a další cenné látky do krmné dávky.

Detailní informace

Hmotnost: 1 kg
Na dotaz
90 Kč
78,26 Kč bez DPH
Hmotnost: 5 kg
Na dotaz
320 Kč
278,26 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Slunečnice je jednou z nejoblíbenějších surovin v koňských krmivech. Doposud však byla pro svůj vysoký obsah tuku krmena spíše špatně krmitelným a energeticky zatíženým koním. Slunečnicové výlisky vznikají při lisování slunečnicového oleje (za studena), a tak je množství tuku v této surovině minimální. Výlisky jsou tedy vhodné i při průjmech a poruchách trávení.

Slunečnicové výlisky obsahují též vysoké množství bílkovin, proto jsou hodnotným doplňkem pro hubené, sportující i starší koně. Obsažené aminokyseliny pomáhají nabírání a také udržení svalové hmoty koní. 

Slunečnicové semeno je také významným zdrojem vitamínu E, který je ve výliscích zachován. Vitamín E je důležitým antioxidantem a také vitamínem podporujícím plodnost a reprodukční schopnosti. Významný obsah skupiny vitamínů B pak podporuje kvalitu srsti a kopytní rohoviny.

Dávkování: 50-100g na koně na den

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: