BS FITNESÁK (Pohodář Extra) vzorek 500g

30 Kč 26,79 Kč bez DPH
Na dotaz Skladem (4 ks) Zvolte variantu
Varianta

VZOREK - Vyvážená Báječná směs pro všechny typy koní v rekreačním režimu, kteří pracují a mají zvýšenou potřebu bílkovin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zkrátka ideální müsli pro pohodáře na toulkách cestou necestou, které potřebujete nasvalit nebo udržet ve sportovní kondici. Směs je určena zejména pro koníky v hobby tréninku, kterým vyhovuje bezobilné krmivo nebo pro ně obiloviny nejsou vyloženě vhodné (ze zdravotních důvodů). Díky obsahu odtučněné sóji, sladového květu, slunečnice a konopných výlisků zajistíte svému sportovci optimální dotaci kvalitních bílkovin. Lněný tuk pak do směsi dodává cenné omega 3 nenasycené mastné kyselin, důležité pro imunitu a regeneraci.

Směs je zcela bez obilovin v žádné jejich podobě (oves, ječmen, pšenice, kukuřice, jejich slupky či otruby). Pokud Váš koník snese a potřebuje, je možné přidávat oves.

Sladový květ - jsou sušené kořínky a slupky naklíčeného zrna, proto se díky nízkému obsahu škrobu nepovažují vyloženě za obilovinu (ačkoli koním, kteří mají vředy nebo endokrinní onemocnění ho nepodáváme). Sladový květ má vysoký podíl vlákniny a dusíkatých látek neboli bílkovin, proto je vhodným doplňkem chceme-li podpořit nasvalení u mladých, sportujících nebo naopak starších koní. 

Sojalen - je ideálním zdrojem kvalitní bílkoviny. Co se týče rostlinných zdrojů bílkovin, pak sója představuje co do zastoupení jednotlivých aminokyselin nejlepší zdroj. Komplexní bílkovina pomáhá budovat, ale také udržet svalovou hmotu koně. Používáme výhradně odrůdy bez genetické modifikace pěstované v ČR. Produkt sojalen pak spojuje hodnotnou bílkovinu z odtučněné sóji (sójový tuk není pro koně vhodný a snažíme se jeho obsah minimalizovat) s kvalitním tukem z lněného semínka, který je ceněn zejména pro svůj významný obsah Omega 3 nenasycených mastných kyselin. Lněné semínko pomáhá zlepšovat kvalitu kůže, srsti a kopytní rohoviny.

Bojínek luční - velice jemná řezanka, která narozdíl od vojtěškové řezanky nedráždí ostrými hranami žaludeční sliznici. Obsah řezanky podporuje správné žvýkání a produkci slin, která je velmi důležitá pro zahájení trávení - sliny působí jako pufr a již v hubě upravují pH tráveniny. 

Granulované seno - proč přidáváme do směsí granulované seno? Přestože má Váš kůň seno ad libitum, není na škodu mu podávat senné granule a to z jediného důvodu: čím je Váš koník starší, tím je jeho trávení méně efektivní a choulostivé, seno, které je zpracované do granulí koňský trávicí trakt využije efektivněji a je výborným zdrojem stravitelné vlákniny. 

Vlákninové granule - obsahují výlisky z dřeně a jader hroznového vína, jablečné výlisky, drť ze slunečnicových slupek a řepných pelet. Jedná se o naprosto jedinečný zdroj vlákniny, který má navíc vysoký obsah antioxidantů - oligomerických proantokyanidinů (OPCs) a flavonoidů. Tyto antioxidanty pocházejí zejména z jader hroznového vína, jsou považovány za efektivní prevenci proti artrotickým změnám a celkově proti stárnutí buněk (působením volných radikálů).

Směs je vyrobena z čerstvých surovin dle principu zdravého krmení zvířat a je zcela bez melasy, bez aromat, konzervantů a barviv.

Složení:


Pohodář Extra s Reforminem: vojtěškové úsušky, sojalen, granulované seno, sladový květ, jablečné výlisky, vlákninové granule (řepné řízky, slunečnicové slupky, výlisky z hroznového vína, hroznová jádra, jablečné výlisky), slunečnice, vitamino-minerální směs Höveler Reformin,  konopné výlisky, svatojánský chléb (karob), řezanka z bojínku lučního, sušená mrkev, olej z ostropestřce marianského

Pohodář Extra bez Reforminu: vojtěškové úsušky, sojalen, granulované seno, sladový květ, jablečné výlisky, vlákninové granule (řepné řízky, slunečnicové slupky, výlisky z hroznového vína, hroznová jádra, jablečné výlisky), slunečnice, svatojánský chléb (karob), konopné výlisky, řezanka z bojínku lučního, sušená mrkev, olej z ostropestřce marianského, krmný vápenec

Analytické složení:

Pohodář Extra s Reforminem: hrubá vláknina 19,4%, hrubý tuk 8%, škrob 5,1%, cukry 7,5%, hrubý protein 17%, Ca 1,18%, P 0,6%

Pohodář Extra bez Reforminu: hrubá vláknina 20%, hrubý tuk 8,1%, škrob 5,4%, cukry 8,4%, hrubý protein 17,6%, Ca 0,67%, P 0,37%

Dávkování:
1,5-2kg/den

Upozornění: Obsah sladového květu a konopných produktů může způsobit pozitivní dopingový nález. Nepodávejte březím klisnám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: