BS POTÍŽISTA vzorek 500g

30 Kč 26,79 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Směs s unikátním složením vyvinutá pro potřeby koní s onemocněním endokrinního systému, hormonální nerovnováhou či svalovým onemocněním. Toto krmivo je určeno pacientům s těmito chronickými problémy: PPID (Cushingův syndrom), EMS (metabolický syndrom), IR (insulinová resistence), PSSM (polysaccharide storage myopathy) a další onemocnění vyžadující velmi omezený příjem škrobu a cukrů. 

Vzorek směsi 500g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cushingův syndrom, metabolický syndrom insulinová resistence jsou bohužel stále častější diagnózou u koní. Odhaduje se, že například Cushingovým syndromem trpí 20-30% koní po dvacátém roce života. Tato onemocnění související s narušením endokrinního systému vyžadují specifický management a zejména "dietu" s velmi nízkým obsahem škrobu a jednoduchých cukrů. Příjem těchto nestrukturálních sacharidů je v BS Potížista omezen na minimum ve prospěch vlákniny, bílkovin a tuku. Díky nízkému glykemickému indexu nedochází při krmení touto směsí k velkým insulinovým výkyvům (tzv.peakům) a vysoký podíl vlákniny dodává pocit sytosti. Vzhledem k nízkému obsahu sacharidů je BS Potížista vhodným krmivem také pro koně trpící svalovou myopatií - PSSM.

Vzhledem k tomu, že tato onemocnění úzce souvisí s narušením a oslabením imunitního systému, kladli jsme důraz na vyvážený poměr Omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin. Zatímco Omega 6 jsou poměrně hojně zastoupeny v běžných krmivech, Omega 3 je potřeba významně doplňovat, protože právě ony (na rozdíl od Omega 6) jsou proti-zánětlivé a působí antioxidačně. Z tohoto důvodu jsme do směsi zařadili chia semínko, mikronizované lněné semínko a za studena lisovaný řepkový olej, které svým bohatým obsahem Omega 3 vyvažují poměr nenasycených mastných kyselin. 

BS Potížista neobsahuje vojtěšku ani žádné produkty z ní, aby byla vhodná i pro ty koně, kteří mají s příjmem vojtěšky potíž. Směs také neobsahuje sóju, na kterou vzhledem k obsaženým fytoestrogenům mohou klisny hormonálně reagovat. Zároveň jsme se vyhnuli i jinak skvělému a populárnímu ostropestřci, který nedoporučujeme dlouhodobě podávat koním s medikací, protože jakákoli detoxikační bylina může ovlivnit vstřebávání a působení účinné látky. Pokud chcete ostropestřec koni během léčby podávat, poraďte se vždy se svým veterinářem a mezi podáváním ostropestřce a léků vždy dodržujte časové rozestupy. 

Hlavním zdrojem dusíkatých látek (bílkovin) je konopí, použili jsme jak výlisky, tak i slupky (zdroj vlákniny) a celé semeno (zdroj kvalitního tuku). Konopí významně podporuje imunitní systém, zmírňuje kožní hypersenzitivitu (například reakce na hmyzí bodnutí či slunce) - proto je BS Potížista vhodná i pro koně s letní vyrážkou či muchaře. Kanabinoidy obsažené v konopí jsou aktuálně používány k terapii bolesti kloubních onemocnění koní, ale jsou také předmětem studií o zmírňování stresu a úzkosti u koní.

Konopné produkty jsou doplněny o lněné semínko v podobě lněných výlisků a mikronizovaného lnu. Lněné semínko má velmi pozitivní vliv na kůži a srst nejen nemocných koní, a také je výborným zchutňovadlem, podobně jako pivovarské kvasnice, které u špatně krmitelných koní podporují chuť k jídlu. 

BS Potížista je po namočení vhodná i pro bezzubé koně. Doporučujeme namočit na 1-2 hodiny před podáváním.

Dávkování: 1-2kg denně, ideálně rozdělit do 2 až 3 porcí během dne. Před podáním navlhčete, aby došlo k porušení slupky chia semen (nabobtnání) a byla tak lépe stravitelná. 

Doporučení: Potřebuje-li Váš kůň dodat více energie, přidávejte do směsi za studena lisovaný lněný nebo řepkový olej. Zvýšíte tím energetickou hodnotu krmiva, olej nezatěžuje trávení a poskytuje dvojnásobek energie v porovnání se škrobem. Vždy je ale důležité navykat koně na olej postupně po malých dávkách. Vyšší dávky oleje vyžadují doplňování vitamínu E do krmné dávky. Směs je vhodné kombinovat s kvalitním vitamino-minerálním premixem nebo balancerem, ideálně v organické formě. 

Složení: granulované seno, konopné slupky, konopné výlisky, lněné výlisky, jablečné výlisky, mikronizovaný len, vlákninové granule, svatojánský chléb (karob), bojínek luční, konopné semínko, chia semínko, pivovarské kvasnice, uhličitan vápenatý, řepkový olej za studena lisovaný

Analytické složení: hrubá vláknina 26%, hrubý tuk 10%, škrob 4%, cukry 6%, hrubý protein 15%, Ca 0,64%, P 0,35%

Upozornění: Vzhledem k vysokému obsahu konopných produktů nedoporučuje podávat sportujícím koním během závodní sezóny. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: