BS PŘELÍNÁNÍ / JARNÍ DETOX

110 Kč 450 Kč od 110 Kč 98,21 Kč bez DPH 401,79 Kč bez DPH od 98,21 Kč bez DPH
Skladem (1 ks) Na dotaz Zvolte variantu
Varianta

Směs výlisků z olejnatých semen se šípkovým oplodím je vhodná pro podporu kvality srsti a kůže, a také jako jarní detoxikační kúra.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BS PŘELÍNÁNÍ / JARNÍ DETOX doporučujeme podávat především na jaře, kdy je organismus zatížen výměnou srsti a po zimním období potřebuje nabrat sílu. Detoxikační účinek ostropestřce doplněný šípkem je na jaře velmi přínosný. Zároveň touto směsí doplníte do krmiva důležité Omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které jsou bohatě zastoupeny ve lněném, konopném a černuchovém semeni. Pro ještě lepší efekt doporučujeme kombinovat se za studena lisovaným lněným olejem a kopřivou. Tuto směs doporučujeme podávat také muchařům a koním s letní vyrážkou, a to zejména v letní sezóně. Je velmi vhodná i pro koně s alergiemi a koně trpícími Cushingovým syndromem, kteří mají dlouhodobě oslabenou imunitu. Podávání je též velmi přínosné v rekonvalescenci.

Ostropestřec mariánský - výlisky

obsahuje flavolignany – silybin, silydianin a silychristin, které jsou souhrnně nazývány silymarin. Tyto přírodní látky jsou známé svým léčivými, ochrannými a detoxikačními účinky na játra. Jedná se též o silné antioxidanty. Obsah těchto látek je nejvyšší v semenech ostropestřce, ta navíc obsahují asi 27 % bílkovin a 30 % oleje (kyselina linolová, olejová a nenasycené mastné kyseliny), aminokyseliny, quercetin a vitamin E. Vedle velmi pozitivního vlivu ostropestřce na játra, je třeba zmínit ještě další jeho benefity: je doporučován pro zkvalitnění srsti a kopytní rohoviny, napomáhá při kožních problémech, je vhodný pro muchaře. Kromě významných detoxikačních účinků, má také silné účinky protizánětlivé.

Černuchá setá - výlisky

Černucha výrazně pomáhá koním při letní vyrážce, alergiích a ekzémech. Vyvažuje hyperaktivní imunitní systém, což přináší úlevu těm, kteří mají problémy s dýcháním, kašlem či astmatem. Uklidňuje zažívání, a tak léčí plynatost, průjem i zácpu. Semena černuchy obsahují vitamíny A, B1, B2, B3, B6, D, E, kyselinu listovou, esenciální mastné kyseliny omega-3 a 6, fytosteroly, fosfor, hořčík, měď, vápník, zinek a železo.

Konopné výlisky

Jsou vhodné pro všechny typy koní. Pomáhají zlepšovat stav srsti, kůže a kopytní rohoviny. Mimo jiné obsahují také vysoce kvalitní rostlinný olej, jehož hlavní předností je vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6, obsah fytosterolů a chlorofylu. Konopný olej je nejvhodnější doplňkový zdroj omega-3 rostlinného původu. Látky, vitamíny a minerály obsažené v oleji pomáhají udržovat zdravou kůži, hladinu glukózy v krvi, harmonizují tělesné procesy, a tím podporují přirozenou obranyschopnost. Konopné výlisky jsou známé také pro velké množství kvalitních rostlinných bílkovin (cca 35%), měli by být součástí jídelníčku všech zvířat, kteří potřebují vyšší hodnoty bílkovin - senioři, nemocní, zvířata v rekonvalescenci.

Lněné výlisky

Díky šetrnému lisování při nízkých teplotách není možné ze semínek lnu získat všechen olej, a proto ve výliscích zůstane okolo 15 % výživově cenného lněného oleje. Při šetrné výrobě je rovněž zachováno i mnoho minerálů a vitamínů. Lněné výlisky jsou bohaté na vlákninu (cca 40 %) a proteiny (cca 30 %). Obsahují rovněž vhodný poměr esenciálních mastných kyselin - Omega 3, 6 a 9 (hnědé lněné semínko je nejbohatší potravinou na Omega 3 mastné kyseliny). Jsou i fantastickým zdrojem fytoestrogenů (1,6 %) a dalších vitamínů a minerálů včetně sodíku, vápníku a hořčíku. Jsou doporučovány pro zlepšení stavu kůže a kopyt, ale také podporují celkovou obranyschopnost a vitalitu.

Šípek oplodí

Šípky obsahují mnoho vitamínů: vitamin C přítomný ve velkém množství (asi 5000mg v 1kg), vitaminy A a K, niazin, riboflavin a silice. Podporují růst kopyt, zlepšují srst a zvyšují obranyschopnost, mají podpůrný efekt na játra. Obsahují biotin, flavonoidy a neobyčejně velké množství vitaminů.

Složení: ostropestřec výlisky, lněné výlisky, výlisky z černuchy, konopné výlisky, šípek oplodí, dýňové semeno

Dávkování: 100-150g denně po dobu 1-2 měsíce, vzhledem k detoxikačnímu účinku je dobré podávat v kúrách, které můžete opakovat několikrát do roka

Směs nemusíte máčet, stačí přidat přímo do krmiva. Obsahuje pouze přírodní produkty a není nijak mineralizovaná. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: