BS TĚHULE 20kg

Novinka Tip
650 Kč 580,36 Kč bez DPH
Na dotaz

Speciální ručně míchaná zdravá bezobilná Báječná směs, která je určená pro březí klisny již od prvního měsíce březosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Směs Těhule je vhodná pro klisny ve všech stádiích březosti. Jelikož je koňské trávení velmi citlivé na změny, doporučujeme krmit tuto směs již při plánování zabřeznutí a podávat ji až do ohřebení, aby trávicí trakt klisny nebyl v období březosti vystaven náročným změnám, které ohrožují střevní mikrobiom. Těhule obsahuje dostatečné množství bílkovin, včetně velmi podstatné aminokyseliny lysinu, které jsou nezbytné pro zdravý vývoj plodu. 

Tato směs je bezobilná a vhodná i pro klisny se zaléčenými žaludečními vředy či kožními problémy.

Lněné a konopné výlisky - dodávají naší směsi kvalitní bílkovinu a cenné omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které působí protizánětlivě. Díky šetrnému lisování při nízkých teplotách ve výliscích zůstane okolo 15 % výživově cenného lněného a konopného oleje. Při šetrné výrobě je rovněž zachováno i mnoho minerálů a vitamínů.

Slunečnicové výlisky - slunečnice je tradiční surovinou v krmení koní, doplňuje do krmné dávky především kvalitní bílkovinu. Semeno slunečnice má ale velmi tvrdou a špatně stravitelnou slupku, která může mít navíc po rozkousání poměrně ostré hrany a dráždit tak jemnou sliznici koňského žaludku. Slunečnicové výlisky jsou proto skvělou alternativou. Jedná se o vedlejší produkt při studeném lisování slunečnicového oleje, zpracovávaná slunečnice je již loupaná, proto žádné stopy slupek v krmivu nehrozí. 

Vojtěškové úsušky - obsahují významné množství vápníku, který pomáhá snižovat pH tráveniny. Pro březí klisny má také význam obsažená kyselina listová (folacin či též vitamín B6), která je důležitá pro růst a obnovu tkání. 

Pivovarské kvasnice - jsou dobře známým zdrojem vitamínů skupiny B. Důležitou surovinou pro březí klisny jsou zejména díky svému obsahu biologicky dobře stravitelné bílkoviny, a to především esenciálních aminokyselin - lysinu a methioninu. Celkově podporují vitalitu, zlepšují kvalitu kůže, srsti a kopytní rohoviny, a podporují chuť k jídlu. 

Naše směs je vyrobena z čerstvých surovin dle principu zdravého krmení zvířat a je zcela bez melasy, bez aromat, konzervantů a barviv.

Složení: vojtěškové úsušky, lněné výlisky, granulované seno, konopné výlisky, vlákninové granule, jablečné výlisky, slunečnicové výlisky, svatojánský chléb (karob), bojínek luční řezanka, pivovarské kvasnice, sušená mrkev, rostlinný olej za studena lisovaný
 
Analytické složení: hrubá vláknina 22%, hrubý tuk 6%, škrob 3,7%, cukry 8,3%, hrubý protein 17,7%, Ca 0,64%, P 0,36%
 
Tato směs je nemineralizovaná, doporučujeme doplnit organickým vitamino-minerálním premixem.
 
 

Doporučené dávkování pro klisnu o váze cca 500kg:

1.-5. měsíc březosti: 1,5-2kg denně

6.-11. měsíc březosti: 2-3kg denně

1.-6. měsíc laktace: 2-3kg denně + doplnit dotaci bílkovin (například extrudovaný len+sója) nebo přejít na BS Mama&Mimi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: