PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

BS VŘEDAŘ vzorek 500g

30 Kč 26,09 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Speciální ručně míchaná zdravá bezobilná Báječná směs, která je určená pro koně v léčení se žaludečními vředy, alergiemi či pro muchaře.

Detailní informace

MIN-VIT: s Reforminem
Na dotaz
30 Kč
26,09 Kč bez DPH
MIN-VIT: bez Reforminu
Na dotaz
30 Kč
26,09 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Speciální ručně míchaná zdravá bezobilná Báječná směs, která je určená pro koně v léčení s žaludečními vředy i pro ty, kteří již mají vředy zaléčené. 
Neobsahuje žádné obiloviny ani v jejich skryté podobě (oves, ječmen, kukuřice, pšenice apod.) V případě potřeby doporučujeme doplnit o Bylinnou směs Trávení. Směs je také vhodná pro koně s alergií či muchaře.

Báječný len - nová varianta extrudovaného lnu, již zcela bez obsahu pšeničných otrub. Unikátní produkt využívající lněné výlisky jakožto pojivo při extrudování lněného semene. Vytváří jemný sliz chránící žaludeční stěny, obsahuje vyvážený poměr Omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin a má další cenné benefity - zlepšuje srst a kopytní rohovinu, podporuje činnost jater, přispívá k celkové obranyschopnosti organismu.

Bojínek luční - velice jemná řezanka, která na rozdíl od vojtěškové řezanky nedráždí ostrými hranami žaludeční sliznici. Obsah řezanky podporuje správné žvýkání a produkci slin, která je velmi důležitá pro zahájení trávení - sliny působí jako pufr a již v hubě upravují pH tráveniny. 

Slunečnicové výlisky - slunečnice je tradiční surovinou v krmení koní, doplňuje do krmné dávky především bílkoviny a tuky. Semeno slunečnice má ale velmi tvrdou a špatně stravitelnou slupku, která může mít navíc po rozkousání poměrně ostré hrany a dráždit tak jemnou sliznici koňského žaludku. Slunečnicové výlisky jsou proto skvělou alternativou. Jedná se o vedlejší produkt při studeném lisování slunečnicového oleje, zpracovávaná slunečnice je již loupaná, proto žádné stopy slupek v krmivu nehrozí. 

Granulované seno - proč přidáváme do směsí granulované seno? Přestože má Váš kůň seno ad libitum, není na škodu mu podávat senné granule a to z jediného důvodu: čím je Váš koník starší, tím je jeho trávení méně efektivní a choulostivé, seno, které je zpracované do granulí koňský trávicí trakt využije efektivněji a je výborným zdrojem stravitelné vlákniny. 

Naše směs je vyrobena z čerstvých surovin dle principu zdravého krmení zvířat a je zcela bez melasy, bez aromat, konzervantů a barviv.

Složení:
vojtěškové úsušky,  Báječný extrudovaný len, granulované seno, svatojánský chléb (karob), slunečnicové výlisky, jablečné výlisky, konopné výlisky, vlákninové granule, Reformin (vit.-min. směs), řezanka z bojínku lučního, pivovarské kvasnice, sušená mrkev, ostropestřcový olej za studena lisovaný

Dávkování:
1,5-2 kg / denně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: