Byli jste u nás již registrováni a nyní Vám nefunguje přihlášení? Bohužel z důvodu přechodu na nový e-shop je nutná nová registrace. Děkujeme za pochopení! Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Konopný olej panenský 1,3

Neohodnoceno
840 Kč 730,43 Kč bez DPH
Na dotaz

Za studena lisovaný, bez použití rozpouštědel či rafinace, vyrobený ze semen registrovaných potravinářských odrůd konopí bez obsahu THC. Má vysoký obsah a unikátní kombinace omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Za studena lisovaný, výhradně český konopný olej, je vyrobený ze semen vybraných registrovaných potravinářských odrůd konopí, bez obsahu THC. Při výrobě se nepoužívají žádná rozpouštědla či rafinace.

Konopný olej vyniká příjemnou, jemnou oříškovou chutí. Je zelené barvy s typickou konopnou vůní. Vysoký obsah a unikátní kombinace omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin, nezbytných pro organismus a zdraví prospěšných rostlinných sterolů, jej činí výjimečným mezi ostatními rostlinnými oleji. Konopný olej také obsahuje vysoké množství přírodního vitaminu E. Podporuje buněčný metabolismus a imunitní systém.

Doporučujeme podávat při alergiích, letní vyrážce, onemocnění kůže a srsti, nekvalitní kopytní rohovině. Vhodné jak pro hubené, ale i pro tlusté koně.

Neměl by se zahřívat na teplotu vyšší než 180°C. Také by se měl chránit před kyselými látkami. Proto je nutno uchovat láhev uzavřenou, tím je zaručena dlouhodobá trvanlivost. Konopný olej se může přidávat do těsta. Propůjčuje těstu plnohodnotný charakter a oříškovou chuť.

Podíl daných mastných kyselin (v %) v čerstvě lisovaném oleji:

  • Nasycené celkově 9-11%
    Kyselina olejná 10-15%
  • Nenasycené celkově 54-70%
    Kyselina linolenová 14-17%
    Gamma kyelina linolenová 1,5-6%


Dávkování:
při léčbě 20-50ml /100kg
preventivně 20-150 ml/kůň (možné podávat dlouhodobě)