PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

Kontryhel nať

190 Kč 165,22 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Tradiční bylina doporučovaná nejčastěji ženám při různých neduhách pohlavního ústrojí. Své uplatnění má ale i v léčbě koní, používá se zejména jako detoxikační kúra a pro podporu trávicího traktu.

Detailní informace

Hmotnost: 500 g
Skladem (1 ks)
190 Kč
165,22 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Kontryhel můžete použít pro detoxikaci a odvodnění ideálně v jarním období. Spolu s kopřivou má skvělé čistící schopnosti. Je také protizánětlivý, proto se doporučuje při různých infektech trávicího ústrojí, průjmech nebo třeba kašli. Pomáhá hojit rány vnitřní (např.vředy) i vnější (omývání kontryhelovým odvarem nebo macerátem). Podobně jako heřmánek se doporučuje na výplach huby po trhání zubů. Kontryhel je též lehce zklidňující, zklidňuje jak mysl, tak i žaludek, proto se doporučuje i sportovním a stresujícím se koním. Lidem pomáhá s klidným spánkem.

Samostatnou kapitolou ve využití kontryhelu jsou "ženské" problémy. Dá se říct, že kontryhel je zcela univerzální bylinou, která má velmi pozitivní vliv na ženské pohlavní ústrojí - upravuje menstruaci, reguluje výtok, pozitivně působí na dělohu po potratu (podporuje růst děložní sliznice) a po porodu, doporučuje se v období klimakteria. Stejně tak se doporučuje po porodu podávat klisnám, urychluje hojení porodních cest.

Dávkování: 50g / den dospělý kůň, 25g hříbě a pony

Kontryhel můžete podávat přímo do krmení nebo můžete udělat čaj a vychladlý ho pak přidat do krmení. Pro nejlepší efekt doporučujeme připravit macerát - louhovat přes noc v chladné vodě v zakryté nádobě a ráno přidat do krmení. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: