PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

Kukuřičné vločky

od 150 Kč od 130,43 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Tepelně zpracované a dobře stravitelné energetické krmivo. Energii uvolňuje pomaleji než např.oves, proto je u koní vhodnější variantou před závody nebo těžkou prací.

Detailní informace

Hmotnost: 5 kg
EXTERNÍ SKLAD - do 14 dnů
150 Kč
130,43 Kč bez DPH
Hmotnost: 15 kg
Skladem (1 ks)
340 Kč
295,65 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Kukuřice je vysokosacharidové glycidové krmivo. Má vyšší obsah energie než oves, ale oproti ovsu je hůře stravitelná v tenkém střevě, tudíž má nižší glykemický index a energii uvolňuje pomaleji. Koně ji přijímají většinou ochotně, avšak je vhodné ji podávat společně s bílkovinným krmivem.

Kromě energie, v kukuřici najdeme i vitamíny skupiny B (thiamin, biotin, kyselina pantotenová, kyselina listová) a minerální látky (železo, hořčík, zinek, mangan a selen).

Díky extruzi neboli vločkování má kukuřice lepší stravitelnost a nemusí se již dále mechanicky upravovat. Velkou výhodou je i bezprašnost vloček. Na rozdíl od tzv. cornflakes obsahují extrudované kukuřičné vločky i slupku, jsou tudíž bohatším zdrojem vlákniny.

Dávkování:

500 g - 1 kg kůň/den

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: