Byli jste u nás již registrováni a nyní Vám nefunguje přihlášení? Bohužel z důvodu přechodu na nový e-shop je nutná nová registrace. Děkujeme za pochopení! Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Kukuřičné vločky

Neohodnoceno
od 110 Kč od 95,65 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Tepelně zpracované a dobře stravitelné energetické krmivo. Energii uvolňuje pomaleji než např.oves, proto je u koní vhodnější variantou před závody nebo těžkou prací.

Detailní informace

Hmotnost: 5 kg
Na dotaz
110 Kč
95,65 Kč bez DPH
Hmotnost: 15 kg
Skladem
290 Kč
252,17 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Kukuřice je vysokosacharidové glycidové krmivo. Má vyšší obsah energie než oves, ale oproti ovsu je hůře stravitelná v tenkém střevě, tudíž má nižší glykemický index a energii uvolňuje pomaleji. Koně ji přijímají většinou ochotně, avšak je vhodné ji podávat společně s bílkovinným krmivem.

Kromě energie, v kukuřici najdeme i vitamíny skupiny B (thiamin, biotin, kyselina pantotenová, kyselina listová) a minerální látky (železo, hořčík, zinek, mangan a selen).

Díky extruzi neboli vločkování má kukuřice lepší stravitelnost a nemusí se již dále mechanicky upravovat. Velkou výhodou je i bezprašnost vloček. Na rozdíl od tzv. cornflakes obsahují extrudované kukuřičné vločky i slupku, jsou tudíž bohatším zdrojem vlákniny.

Dávkování:

500 g - 1 kg kůň/den