PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

Lapacho kůra 500g

270 Kč 234,78 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Červená kůra jihoamerického stromu má široké spektrum léčebných účinků – detoxikuje, podporuje činnost důležitých orgánů, pomáhá při kožních a dýchacích obtížích.

Detailní informace

Hmotnost: 500 g
Skladem (4 ks)
270 Kč
234,78 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Červená vnitřní kůra stromu Lapacho Colorado či Lapacho Morado, který roste v Jižní Americe, byla využívána pro své léčivé účinky starými Inky již před 1500 lety.

Využívá se zejména pro detoxikaci organismu, ze kterého odstraňuje nečistoty, nepřátelské bakterie, plísně a těžké kovy. Dále podporuje trávení, posiluje kardiovaskulární oběh, imunitní systém, činnost jater, ledvin a sleziny. Působí močopudně a má tedy výborné účinky při redukci otoků.

Pro koně mají význam zejména jeho protiplísňové a antibiotické účinky. Lapacho je vhodné při dušnosti, kožních obtížích (zejména letní vyrážce), kvasinkovém zánětu, drbání ocasu a hřívy anebo při výskytu tzv. Kotwasser (porucha absorpce tekutin tlustým střevem – odchod fekální tekutiny mimo formovanou stolici).

Lapacho se koním podává společně s olivovým olejem, jelikož ničí vitamín K. Pro posílení protiplísňového účinku je vhodné ho doplnit jablečným octem. Je dobré lapacho 5 minut před podáním povařit a pak celé přilít do kyblíčku.

Dávkování

cca 30 g kůň / den

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: