Lapacho kůra 500g

270 Kč 241,07 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Varianta

Červená kůra jihoamerického stromu má široké spektrum léčebných účinků – detoxikuje, podporuje činnost důležitých orgánů, pomáhá při kožních a dýchacích obtížích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červená vnitřní kůra stromu Lapacho Colorado či Lapacho Morado, který roste v Jižní Americe, byla využívána pro své léčivé účinky starými Inky již před 1500 lety.

Využívá se zejména pro detoxikaci organismu, ze kterého odstraňuje nečistoty, nepřátelské bakterie, plísně a těžké kovy. Dále podporuje trávení, posiluje kardiovaskulární oběh, imunitní systém, činnost jater, ledvin a sleziny. Působí močopudně a má tedy výborné účinky při redukci otoků.

Pro koně mají význam zejména jeho protiplísňové a antibiotické účinky. Lapacho je vhodné při dušnosti, kožních obtížích (zejména letní vyrážce), kvasinkovém zánětu, drbání ocasu a hřívy anebo při výskytu tzv. Kotwasser (porucha absorpce tekutin tlustým střevem – odchod fekální tekutiny mimo formovanou stolici).

Lapacho se koním podává společně s olivovým olejem, jelikož ničí vitamín K. Pro posílení protiplísňového účinku je vhodné ho doplnit jablečným octem. Je dobré lapacho 5 minut před podáním povařit a pak celé přilít do kyblíčku.

Dávkování

cca 30 g kůň / den

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: