PST! Víš, že celý sortiment HKM je dostupný už do jednoho týdne? Je libo novou deku, ohlávku, kamaše, čištění nebo třeba kyblíček?

Ostropestřec výlisky

od 80 Kč od 69,57 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Ostropestřec je dobře známý svými regeneračními a protektivními účinky na játra. Doporučujeme ho koním v rekonvalescenci, v silné zátěži, starým a dlouhodobě nemocným koním.

Detailní informace

Hmotnost: 1 kg
Na dotaz
80 Kč
69,57 Kč bez DPH
Hmotnost: 5 kg
Na dotaz
380 Kč
330,43 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Ostopestřec mariánský je jednoletá až dvouletá bylina původem ze Středomoří. Jedná se o vysoký bodlák s krásným mohutným fialovým květem. Obsahuje vzácné flavolignany – silybin, silydianin a silychristin, které jsou souhrnně nazývány silymarin. Tyto přírodní látky jsou známé svým léčivými, ochrannými a detoxikačními účinky na játra. Jedná se též o silné antioxidanty. Obsah těchto látek je nejvyšší v semenech ostropestřce, ta navíc obsahují asi 27 % bílkovin a 30 % oleje (kyselina linolová, olejová a nenasycené mastné kyseliny), aminokyseliny, quercetin a vitamin E.

Zmíněné kyseliny linolové (esenciální nenasycená mastná kyselina) mají koně ve své stravě poměrně málo a je velmi důležitá pro správný metabolismus – dokáže odbourávat nadměrné množství tuku a napomáhá zvyšovat podíl aktivní svalové hmoty. Kyselina linolová zároveň stabilizuje hladinu cukru v krvi. Ostropestřec patří mezi suroviny s velmi nízkou hodnotou cukrů. Z těchto důvodů je ostropestřec mariánský velmi vhodný pro koně obézní, schvácené a koně s inzulinovou rezistencí.

Vedle velmi pozitivního vlivu ostropestřce na játra, je třeba zmínit ještě další jeho benefity: je doporučován pro zkvalitnění srsti a kopytní rohoviny, napomáhá při kožních problémech, je vhodný pro muchaře. Kromě významných detoxikačních účinků, má také silné účinky protizánětlivé.

Dávkování: 50g na koně na den, 100g v případě akutní potřeby nebo jako detoxikační kúru.

Není nutné upravovat, výlisky můžete přidávat přímo do krmiva, pokud zaléváte vodou, nepoužívejte příliš horkou – vysoká teplota (nad 40°) může zničit účinné látky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: