Omlouváme se za zpoždění doručování objednávek dopravcem WEDO, který se aktuálně potýká s problémy z důvodu změn na trase. Na odstranění problémů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Rakytník plod

300 Kč 550 Kč od 300 Kč 267,86 Kč bez DPH 491,07 Kč bez DPH od 267,86 Kč bez DPH
Skladem (2 ks) Na dotaz Zvolte variantu
Varianta

Výjimečné spojení antioxidantů a vitamínů v rakytníku má mnoho využití v léčitelství. Pro koně i pro lidi je rakytník nejčastěji doporučován jako velmi efektivní podpora imunity a pomoc při infekčních onemocněních. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žlutooranžové olejovité plody keře Rakytníku řešetlákového jsou cenným zdrojem vitamínu C a přírodních antioxidantů. Rostlina původem pochází z vysokých horských oblastí Číny a Ruska, v dnešní době je pěstována takřka po celém území Evropy a Asie.  

Vitamín C, který je v plodech obsažen ve vysoké koncentraci je účinnou látkou podporující přirozenou imunitu, bojující proti infekcím a napomáhající hojení ran. Rakytník je tedy velmi mnohostranným pomocníkem, který nejčastěji využíváme např. při infektech močových cest, dýchacího i trávicího ústrojí. Vhodný je k podpůrné léčbě vředů a onemocnění střev, k regeneraci jater, k celkovému zvýšení odolnosti organismu. Dalšími vitamíny obsaženými v plodu jsou vitamíny skupiny B, provitamín A (betakaroten), vitamíny E a K. Rakytník je tedy skvělým doplňkem i pro koně, kteří mají kožní problémy, onemocnění očí nebo jsou v rekonvalescenci.

Velké množství antioxidantů obsažených v rakytníku (omega 3 a 6, rutin, kvercetin) se využívá jako podpůrná léčba při chronických onemocněních, jako je například Cushingův syndrom, a pro podporu vitality u starých koní - rakytník je také mírně povzbuzující. 

Sušené plody rakytníku můžeme považovat i za výživnou zchutňující složku krmné dávky, většina koní je přijímá velmi dobře.

Doporučené dávkování: preventivně 50g na koně na den, při akutních problémech 100g denně po dobu 2 až 3 měsíců.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: