Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Řepík lékařský nať

Neohodnoceno
40 Kč 140 Kč od 40 Kč 34,78 Kč bez DPH 121,74 Kč bez DPH od 34,78 Kč bez DPH
Skladem Na dotaz Zvolte variantu
Varianta

Velmi účinná bylina, kterou můžeme ošetřit všechny druhy kožních poranění jak u zvířat, tak u lidí. Doporučujeme mít ve stájové lékárničce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řepík lékařský je hojně využíván v lidském i koňském léčitelství. Zatímco lidé ho užívají jak vnitřně (podpora ledvin, jater, horních cest dýchacích, oběhové soustavy a trávení) tak i zevně (především léčba hemeroidů, koupele a výplachy dutiny ústní při krvácení dásní), u koní ho využíváme výhradně k zevnímu ošetření ran a odřenin

Řepík má antiseptické a mírně svíravé účinky, poraněnou kůži zklidňuje, stahuje a desinfikuje. Obsahuje cenné třísloviny, které pomáhají zastavit krvácení. Významně urychluje hojení ran, odřenin či vyrážky. Doporučuje se také na hojení pooperačních jizev. Je součástí mnoha hojivých mastí, používá se také k výplachu tlamy při a po zubním ošetření. Řepík můžeme používat ve všech fázích hojení.

Nedoporučujeme používat u březích kobyl.

Z řepíku připravujeme nálev (jemnější účinek) nebo odvar (silnější). Nálev se připravuje tak, že požadované množství byliny nejprve navlhčíme a pak přelijeme horkou vodou, necháme cca 15 min odstát a scedíme. Odvar se připravuje tak, že bylinu dáme do studené vody, přivedeme k varu, povaříme 2-3 minuty a opět necháme cca 15 minut odstát a scedíme. Nálev je vhodný především na koupele, na ošetření ran doporučujeme použít silnější odvar.