Síť MINI 4,5 (PET)

350 Kč 289,26 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Malá "krychlová" síť na seno s oky 4,5 cm vhodná pro malé poníky či kozičky nebo na cesty k máčení sena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • velikost ok: 4,5 x 4,5 cm
  • rozměr sítě: 0,5 x 0,5 m
  • množství sena: 2 - 3 kg
  • materiál: uzlovaný polyethylen (PET)

Malá "krychlová" síť na seno vhodná pro malé poníky, oslíky, bezrohé kozy a ovce nebo na cesty.

Ideální k zavěšení na stěnu či připevnění ke stromu. Možné také použití v tzv. „padock paradise“.
V případě uzavření bezpečnostní karabinou je možné ji bezpečně ponechat na zemi, rozmístit na dostatek míst a tím koním zajistit více pohybu (bezpečné pouze u bosých koní).

Síť MINI pojme cce 2-3 kg sena.

Síť s těmito rozměry ok je vhodná k celoročnímu krmení zvířat, vzhledem k velikosti ok ale neslouží k omezení příjmu sena.

Tyto sítě jsou z uzlovaného polyethylenu (PET), který má výbornou odolnost proti UV záření i ostatním vlivům počasí. Je to velmi lehký materiál, nesavý, dobře omyvatelný a odolný proti agresivnímu prostředí (tedy ideální do chovu hospodářských zvířat). Jeho životnost na přímém slunci je až 10 let.

Obecně sítě z polyethylenu jsou pro svou lehkost a tvarovatelnost příjemné na manipulaci, pro svou nenasákavost jsou ideální pro máčení sena. Ovšem nevýhodou je jejich snadné prošoupání. Proto doporučujeme nejprve otestovat na menší síti. Pokud jsou vaši senožrouti spíše ničitelé, doporučujeme naše extra odolné sítě...

Do výsledného tvaru jsou sítě spojované ručně. Speciální technika švů zajišťuje, že části sítí drží pohromadě opravdu pevně a nedělají se mezi nimi otvory. Spoje (švy) jsou tedy velice bezpečné a zároveň odolné.

Doporučujeme i pro koně se sklony k ucpávání jícnu, hltavé koníky nebo koně s problémy v příjmu sena vlivem nedostatku zubů. Bez většího omezení jsou koníci nuceni seno vytahovat po menších dávkách, žvýkat a slinit a netvoří tak "žmolky".

Použitím sítě zabráníte koni dýchat prach a drobné částečky sena a tím výrazně snížíte riziko respiračních onemocnění.

Důležité je síť vždy umístit dostatečně vysoko nad zem. Jakmile bude seno ubývat, síť se protáhne až o 20% své délky.

Naše sítě jsou sice odolné a testované, ale pořád jsou "pouze" z polyamidu, polyethylenu či polypropylenu - nejedná se o železo, grafen ani žádný kouzelně nikdy nezničitelný materiál... Kůň, který není na sítě zvyklý, či je opravdu šikovný nebo extrémně žravý, může do sítě vykousat díru. V tom případě je nutné síť ihned opravit provázkem (kvalitním, pevným ideálně z polypropylenu a uzlík zatavit), jinak koně zjistí, že je možné seno žrát pohodlněji a naučí se díry dělat opakovaně. Z tohoto důvodu se na vykousané díry od zvířat NEVZTAHUJE REKLAMACE. Doporučujeme proto vyzkoušet nejvhodnější materiál pro vašeho koně zakoupením nejprve malých sítí - proto také nabízíme všechny dostupné materiály na trhu. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit při výběru vhodné sítě? Přečtěte si časté dotazy, nebo nás kontaktujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: