Sladový květ 30kg

330 Kč 294,64 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Tato bílkovinná surovina je skvělou volbou při sestavování vyvážené krmné dávky. Dodává množství vitamínu, minerálů a vlákniny, a zároveň velmi zchutňuje celý obsah kyblíčku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sladový květ je oblíbený bílkovinný doplněk krmné dávky koně, ale má využití prakticky pro všechna hospodářská zvířata. Je ceněný zejména pro nízký obsah škrobů a vysoký podíl dusíkatých látek – cca 26%. Jedná se o vedlejší produkt při výrobě pivovarského sladu – jsou to sušené kořínky a slupky naklíčeného ječného zrna. Ideálně ho kombinujeme s nabobnanými řepnými peletami (nebílkovinné krmivo) a lněným semínkem. 

Ve srovnání s krmnými obilovinami, obsahuje sladový květ:

  • o třetinu méně energie
  • dvojnásobný obsah dusíkatých látek
  • vyšší podíl vlákniny (s vyjímkou ovsa).

Je bohatý na vitamíny A, B1, B2, B5 a B6 (ale obsahuje i množství vitamínu C, D a E), biotin, kyselinu listovou a inositol (látka blízká vitamínům skupiny B, podílí se na zdraví buněk a podporuje srdeční činnost). Z minerálních látek, je vysoce zastoupen především fosfor, měď a draslík. Kvůli vyššímu obsahu fosforu platí, stejně jako u pšeničních otrub, nutnost hlídat v krmné dávce vyvážený poměr fosforu a vápníku, např.již zmíněnou kombinací s řepnými peletami a lněným semínkem.

Sladový květ je příjemně aromatický a pro koně velmi chutný. Jelikož podporuje laktaci, je vhodné ho podávat kojícím klisnám (ale nikoli březím!). Je také dobrým doplňkem krmné dávky pro staré koně, hubené koně a koně v rekonvalescenci, anebo naopak pro mladé a rostoucí jedince pro podporu osvalení.

Nepodávejte březím klisnám.

Nepodávejte sportovním koním podstupujícím antidopingové kontroly. Sladový květ totiž obsahuje určité množství peptidu hordeninu, který patří na seznam zakázaných látek a jeho přítomnost může být prokázána v moči.

Sladový květ podáváme ideálně lehce zvlhčený (např.přisypaný do již máčených a nabobnaných řepných řízků).

Dávkování:

  • max 0,5 kg / kůň / den

Z důvodu velkého rozměru zasíláme prostřednictvím GLS pouze samostatně. Děkujeme za pochopení!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: