Suroviny v krmných směsích - sója

Aha, tak toho je asi ještě kontroverznější téma, než byly obiloviny. A budu k Vám upřímná, mám ze sóji stále trochu smíšené pocity. Dostatečně tepelně upravená sója je bezpochyby nejefektivnějším bílkovinným zdrojem v krmné směsi, o tom žádná. Druhá věc je, a zde opravdu neprezentuji žádné vědecké poznatky, ale jen svůj pocit – sója není přirozenou plodinou pro naše zeměpisné šířky a je otázka, jestli si při jejím využívání v moderním krmení koní trochu neprotiřečíme, když se snažíme o návrat k co nejpřirozenějšímu krmení. Tady je ale nutno podotknout, že i životní styl koní je jiný než býval, když se toulavě pásli. Dnes po nich chceme náročné sportovní a pracovní výkony, už se nejedná jen o občasný úprk před hladovou pumou, nýbrž o systematický pravidelný trénink a účast na soutěžích. Z toho mi vyplývá, že krmit sóju je skvělý nástroj jak podpořit svalový růst u makajících koní, ale zároveň je to zcela zbytečné u koní, které bych nazvala opačně „nemakačenko“. Proti argumentu, že sója není našim koním přirozená se staví jiný rozpor - kolik koní v našich stájích je geneticky „místních“? Spousta z nás má koně arabské, americké a další plemena z různých částí světa. A vzhledem k této koňské „globalizaci“ je už opravdu těžké říct, co je danému koni přirozené a co ne. Neoddiskutovatelným faktem je, že sója je nejkvalitnější rostlinnou bílkovinou co do obsahu jednotlivých aminokyselin a obsahuje také další významné nutriční látky, jako například lecitin, vitamín K, vitamíny skupiny B, měď, hořčík, mangan. Takže zapomeňme teď na „terroir“ a pojďme se trochu zorientovat v tom, co může sója našemu koni dát a jaký je rozdíl mezi jednotlivými sójovými produkty.

Sóju tedy můžeme vřele doporučit zejména pro sportující koně, hubené koně, laktující kobylky a starší koně, u kterých je potřeba podpořit a udržet osvalení. Často se krmí i mladým rostoucím koním, tam je ale důležité dávat velký pozor, aby kůň nebyl překrmován tímto bílkovinným krmivem. Nadměrné krmení bílkovin může být pro koně velmi škodlivé, je to zcela zbytečná zátěž pro koňské ledviny a játra. Co se týče obsahu bílkovin, tak nejbohatší je rozhodně extrahovaný sójový šrot, který obsahuje přibližně 45-50 % dusíkatých látek. Získává se z endospermu (taková ta mezislupka) sójového bobu, který je odpadním produktem při lisování sójového oleje, a tudíž je takřka zbaven tuku (obsah tuku jen cca 2 %). Sójový šrot je tepelně upravován a extrahován pomocí činidla (chemikálie, která je pak následně zase z produktu eliminována). Termická úprava sóji je naprosto nezbytná, likviduje totiž tzv. antinutriční látky, které jsou obsaženy v surové sóje. A co to jsou antinutriční látky? To jsou takové ošklivé látky, které brání vstřebávání živin, snižují stravitelnost proteinu a způsobují například také velké prdy.  Druhým termicky upraveným sójovým produktem je extrudovaná sója. Extruze stejně jako extrakce likviduje plísně a bakterie a prodlužuje trvanlivost. Tento produkt má o něco méně deklarovaných dusíkatých látek než extrahovaný šrot, přibližně 35 % a je podstatně tučnější – obsahuje kolem 18 % tuku, což vzhledem k cílové kategorii koní považuji spíše za benefit. Pro nás zásadním rozdílem mezi těmito dvěma způsoby zpracování sóji je málo známý fakt, že extrudovaná sója obsahuje lepší strukturu bílkovin než extrahovaný sójový šrot. Kůň tedy extrudovanou sóju lépe tráví a také lépe využije při stavbě svalové hmoty.

A pak jsou tu sójové vločky, třetí možnost tepelné úpravy sóji. Vločky mají podobné nutriční hodnoty jako extrudovaná sója, jsou dobře stravitelné, a navíc ze všech tří úprav nejstabilnější – mají tedy nejdelší trvanlivost. A posledním velkým bonusem je, že je to mňaminka. Pro Vás, co na koně nešišláte, přeložím – je to zchutňující složka krmné dávky. My sójové vločky používáme do směsí Hubeňour, Sporťák a Pohodář Extra* – tedy pro skupiny koní, pro které je zvýšený příjem bílkovin doporučen. Dále jsou obsaženy také v Mashi Pohanovi, což je bezobilná alternativa Mashe a sójové vločky zde zastupují sladový květ jako hlavní zdroj bílkovin.

Poslední sójová záležitost, která se dá podávat koníkům do kyblíků, je sójový olej. Zde ale prosím opatrně, na rozdíl od například lněného nebo řepkového oleje, sójový olej obsahuje převahu omega 6 nenasycených mastných kyselin (podobně jako slunečnicový olej). A šestky prostě moc nechceme, jsou prozánětlivé a je jich všude dost, chceme prostě trojky. Takže pokud se sójový olej koním dává, tak je to většinou v nějaké směsi více olejů, kde je poměr omega 3 a 6 pohlídán.

Pokud sestavujeme krmnou dávku pro koně, tak sóju kombinujeme nejlépe s řepnými řízky nebo s vojtěškou. Pokud sestavujete krmnou dávku pro sebe, tak se doporučuje upřednostňovat fermentované sójové výrobky, jako je třeba tempeh nebo natto. A řízky už si k tomu dávat nemusíte.

Zapomněla jsem na to GMO, že jo? To tak trochu úmyslně. Ono to u nás zatím moc k vidění není, setkáváme se převážně s produkty z české sóji, zpracované v České republice a bez použití GMO odrůd. Pokud jakýkoli produkt obsahuje GMO surovinu, tak musí být náležitě označen. My v prodeji žádnou GMO plodinu nemáme, proto, myslím, můžu nechat toto další kontroverzní téma stranou. Uff.

*Pohodář Extra je zcela bezobilná směs se zvýšeným obsahem bílkovin pro sportující koně, kteří nemohou dostávat obiloviny.

 

Perspektivy sóji v ČR. V Praze: Česká zemědělská univerzita, 2005. Agricultura - scientia - prosperitas. 

Meyer,H. - Coenen, M.: Krmení koní - Současné trendy ve výživě koní, 2003.

Worth, M.: The Horse nutrition, 2010.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení