Omlouváme se za zpoždění doručování objednávek dopravcem WEDO, který se aktuálně potýká s problémy z důvodu změn na trase. Na odstranění problémů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

BS VŘEDAŘ PREMIUM

230 Kč 790 Kč od 230 Kč 205,36 Kč bez DPH 705,36 Kč bez DPH od 205,36 Kč bez DPH
Skladem (2 ks) Na dotaz Zvolte variantu
Varianta

Jedinečná směs pro náročné zákazníky, kteří mají v péči koně s žaludečními vředy. Inovativní složení s  mikronizovaným lněným semínkem a psylliem. Neobsahuje vojtěšku. Neobsahuje konopné produkty - vhodné i pro koně, kteří podstupují dopingové kontroly.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vředař Premium je krmivo, které Vašemu koni dodá potřebné živiny a zároveň je velmi jemné, nedráždí žaludeční sliznici a podporuje zdravé trávení. Toto müsli je maximálně šetrné k zažívání, neobsahuje žádné hrubé slupky ani jiné nevhodné částice, a svým striktně bezobilným složením napomáhá udržet fyziologické pH koňského žaludku. Tuto směs také doporučujeme koním trpícím na tzv. pískové koliky. Vředař Premium je vhodný i pro bezzubé koníky.

Sojalen - sójové produkty používáme, protože sója je nejkomplexnější rostlinnou bílkovinou, a koni tak v krmivu dodává velmi široké spektrum aminokyselin. Sójový olej ale svým složením už bohužel není tak vhodný. Obsahuje nadbytek pro-zánětlivých omega 6 nenasycených mastných kyselin, které se v krmivech snažíme redukovat. Proto jsme ve směsích nahradili sójové vločky (cca 17% sójového tuku) a extrudovanou sóju (cca 18% sójového tuku) surovinou sojalen.  Sojalen se vyrábí z odtučněného sójového šrotu, na který se během extruze naváže lněné semeno a doplní se tak bílkovina velmi kvalitním lněným tukem. Podíl odtučněné sóji je v tomto případě cca 40%. A jak se díky sojalnu změnily naše směsi? Obsahují více proti-zánětlivých omega 3 díky zdravému lněnému oleji, hodnota bílkovin zůstala zachována, Naše sója je pěstována v Česku a je GMO free.

Bojínek luční - velice jemná řezanka, která na rozdíl od vojtěškové řezanky nedráždí ostrými hranami žaludeční sliznici. Obsah řezanky podporuje správné žvýkání a produkci slin, která je velmi důležitá pro zahájení trávení - sliny působí jako pufr a již v hubě upravují pH tráveniny. 

Slunečnice loupaná výlisky - slunečnice je tradiční složkou koňských krmiv, avšak velmi citlivé koně může neloupané semeno dráždit v trávicím traktu, protože slupka slunečnice je velmi tvrdá a prakticky nestravitelná. Proto jsme použili slunečnici loupanou ve formě výlisků. Semeno je zcela zbaveno černé tvrdé slupky a kůň ho tak dokáže řádně rozžvýkat a strávit. Výlisky jsou z velké části zbaveny tuku, tudíž nedochází ke zbytečnému překrmování omega 6 nenasycenými mastnými kyselinami, které slunečnicový olej obsahuje.

Psyllium - neboli jitrocel indický je rozpustná vláknina úspěšně využívaná při lidské i zvířecí terapii trávení. Pro koně s žaludečními vředy má obrovský přínos zejména svou specifickou konzistencí. Psyllium po zvlhčení lehce nabobtná a vytvoří jemný čirý gel, který opět chrání stěny trávicího traktu. Dalším důležitým využitím psyllia je prevence pískových kolik. Psyllium je možné podávat dlouhodobě.

Mikronizované lněné semínko - pro ještě lepší sliz! Díky lehce oříškové chuti navíc směs zchutňuje a dělá ji pro koně ještě atraktivnější.

Jablečné výlisky - jsou bohatým zdrojem vlákniny, zejména pektinu, který podporuje komfort v koňském žaludku. V jablečných výliscích také najdete cenné antioxidanty a polyfenoly, které posilují obranyschopnost organismu. Výlisky obsahují velmi nepatrné množství cukru, protože většina z něj odchází při lisování spolu s jablečnou šťávou, přesto skvěle zchutňují krmnou dávku díky svému přírodnímu aroma.

Složení:
granulované seno, jablečné výlisky, sojalen, slunečnicové výlisky, vlákninové granule, mikronizovaný len, bojínek luční řezanka, psyllium, pivovarské kvasnice, svatojánský chléb (karob), ostropestřcový olej, mletý vápenec krmný
 
Analytické složení: hrubá vláknina 20,5%, hrubý tuk 8,5%, škrob 4%, cukry 6,5%, hrubý protein 17,6%, Ca 0,61%, P 0,35%
 

Doporučené dávkování: 1,5kg - 2,5kg denně, ideálně rozdělit do minimálně 2 dávek. Směs podávejte namočenou, aby psyllium a mikronizovaný len mohli vytvořit požadovaný sliz.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
J Avatar autora | 22.3.2023
S přechodem na toto krmení nebyl problém, oceňuju hlavně, že neobsahuje slunečnicové slupky a tvrdou vojtěškovou řezanku. Máčení je pro nás snadné, stačí kratší dobu, řízky jsou sypké, nikoli granulované. Zatím krmíme krátce, tak nemohu říct, jestli kobyla přibrala. Dle doporučení přidáváme i lněný olej. Super pro bezzubé koně - vše se rozpadne do jemné chutné kaše.
5
Ž Avatar autora | 1.3.2023
Super složení, koni chutná. Dřív jsme dávali všechno zvlášť - Psyllium i len, tady je vše obsaženo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: