Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Sladový květ granulovaný

Neohodnoceno
25 Kč 80 Kč 300 Kč od 25 Kč 21,74 Kč bez DPH 69,57 Kč bez DPH 260,87 Kč bez DPH od 21,74 Kč bez DPH
Skladem Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Varianta

Bezprašná úprava bílkovinné suroviny, která je skvělou volbou při sestavování vyvážené krmné dávky. Granule není třeba dále upravovat. Dodává množství vitamínu, minerálů a vlákniny, a zároveň velmi zchutňuje celý obsah kyblíčku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sladový květ je oblíbený bílkovinný doplněk krmné dávky koně, ale má využití prakticky pro všechna hospodářská zvířata. Je ceněný zejména pro nízký obsah škrobů a vysoký podíl dusíkatých látek – cca 26%. Jedná se o vedlejší produkt při výrobě pivovarského sladu – jsou to sušené kořínky a slupky naklíčeného ječného zrna. Ideálně ho kombinujeme s nabobnanými řepnými peletami (nebílkovinné krmivo) a lněným semínkem. 

Ve srovnání s krmnými obilovinami, obsahuje sladový květ:

  • o třetinu méně energie
  • dvojnásobný obsah dusíkatých látek
  • vyšší podíl vlákniny (s vyjímkou ovsa).

Je bohatý na vitamíny A, B1, B2, B5 a B6 (ale obsahuje i množství vitamínu C, D a E), biotin, kyselinu listovou a inositol (látka blízká vitamínům skupiny B, podílí se na zdraví buněk a podporuje srdeční činnost). Z minerálních látek, je vysoce zastoupen především fosfor, měď a draslík. Kvůli vyššímu obsahu fosforu platí, stejně jako u pšeničních otrub, nutnost hlídat v krmné dávce vyvážený poměr fosforu a vápníku, např.již zmíněnou kombinací s řepnými peletami a lněným semínkem.

Sladový květ je příjemně aromatický a pro koně velmi chutný. Jelikož podporuje laktaci, je vhodné ho podávat kojícím klisnám (ale nikoli březím!). Je také dobrým doplňkem krmné dávky pro staré koně, hubené koně a koně v rekonvalescenci, anebo naopak pro mladé a rostoucí jedince pro podporu osvalení.

Nepodávejte březím klisnám.

Nepodávejte sportovním koním podstupujícím antidopingové kontroly. Sladový květ totiž obsahuje určité množství peptidu hordeninu, který patří na seznam zakázaných látek a jeho přítomnost může být prokázána v moči.

Granule jsou vhodné k přímému podání, nemusí se nijak upravovat. Pokud je ale podáváte spolu s řepnými peletami, je vhodné je máčet dohromady. Jelikož obsahují více škrobu než sypký sladový květ, můžeme je pro lepší stravitelnost spařit horkou vodou.

Dávkování:

  • max 0,5 kg / kůň / den