Živý uhlík 10l

670 Kč 598,21 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Přírodní prevence trávicích potíží koní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Živý uhlík je přírodní přípravek z rostlinného uhlí, který pomáhá ve střevě zvířat udržovat vyvážené prostředí vhodné pro rozvoj symbiotických bakterií. Úspěšné prevence lze dosáhnout již při podání 2x ročně.

Svým vzhledem i funkcí je podobný živočišnému nebo aktivnímu uhlí. Vzniká při spalování rostlinného materiálu pří získávání elektrické energie a jeho výroba je 100% ekologická.

Živý uhlík patří mezi rostlinná biouhlí. U tohoto materiálu byly ve výživě zvířat prokázány následující pozitivní vlastnosti:
- Prokazatelně snižuje kyselost střevního prostředí
- Váže toxické a další škodlivé látky na svůj aktivní povrch
- Podporuje zdravý rozvoj střevní mikrobioty
- Snížení výskytu patogenních druhů bakterií ve střevě
- Zmírnění negativního působení mykotoxinů a pesticidů přítomných v krmivu
- Zlepšení výživné kondice zvířat

Zdravé trávení znamená dlouhý a aktivní život. Preventivní podání živého uhlíku pomáhá zamezit vzniku nejčastějších onemocnění spojenými s trávením. Právě ta mají na svědomí až 47% celkových úmrtí u koní.

Změna ve složení potravy při přechodu ze zimovišť na pastvinu a zpět zatěžuje koňský organismus. Živý uhlík podávejte preventivně po dobu 30 dní, do krmiva ho přidejte 14 dní před plánovanou změnou.

Živý uhlík má vzhled menších „uhlíčků“, které lze jednoduše rozmáčknout. Ze své povahy je ve vodě nerozpustný, nemusíte ho proto s krmivem namáčet. Zalití vodou nebo olejem mu ale nevadí, můžete ho proto podávat s krmivem tak, jak Vám to vyhovuje. Živý uhlík je možné i nadrtit a podávat ho v sypké formě. V takovém případě je lepší ho mísit s navlhčeným krmivem.

Živý uhlík je vyráběn specifickým třífázovým procesem ze dřeva, při kterém je na materiál působeno vysokým tlakem a teplotou až 900 °C. Povrch je aktivován působením vodní páry, vzniká tak obrovské množství mikropórů. Oproti aktivním uhlím vyrobeným za nižších teplot má Živý uhlík vyšší pH a větší aktivní povrch.

složení: Živý uhlík je ze 100 % ekologické rostlinné uhlí, které je vyráběno v České republice.

 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
ET Avatar autora | 26.12.2023
Krmim uz tyden a zadna zmena bohuzel. Staly prujem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: