Melasa 1,5l

80 Kč 71,43 Kč bez DPH
Na dotaz

Melasa je dobrým pomocníkem při podávání léků a jiných doplňků, které kůň odmítá přijímat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Melasa pro koně je tekutina, sirupovité konzistence, temně hnědé, až černé barvy s měrnou hmotností 1,20 kg / 1 litr. Obsahuje 42 % cukru, který však již není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat a vytěžit jej do podoby cukru. Jde o neředěný produkt vznikající při výrobě cukru z cukrové řepy. Melasa má velmi výraznou, charakteristickou sladkou chutí a vůní po karamelizovaném cukru. Konzervováno přirozeným způsobem – cukrem. V chladu a temnu skladujte pro potřeby výživy koní cca 3 měsíce. Při dlouhodobém skladování v teple ( cca nad 18 - 20 °C ) může melasa po delším čase začít kvasit.

SKLADOVÁNÍ:

Melasu skladujte v temnu a v chladném prostředí, nejlépe do 15 °C. Menší množství dejte do ledničky. Jako krmivo spotřebujte takto uloženou melasu cca do 3 měsíců od nákupu. Po naředění vodou se rychle kazí, obzvláště v teplém prostředí.

DÁVKOVÁNÍ:

Melasu doporučujeme podávat jen pokud je to nezbytné - tedy potřebujete-li koni podat nějaký lék či doplněk, který mu nechutná a není ochotný ho jinak přijímat. Přidejte cca polévkovou lžíci do rozdrceného léku, popř.do krmiva, který lék či doplněk obsahuje.

Melasa není vhodná pro koně se žaludečními vředy, IR, Cushingem (PPID), metabolickým syndromem a obézní koně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: